В Україні значно скоротили перелік професій та спеціальностей жінок, що підлягають військовому обліку

В Україні значно скоротили перелік професій та спеціальностей жінок, що підлягають військовому обліку

У Міноборони України оновили перелік професій та спеціальностей жінок, що підлягають обов’язковому військовому обліку.

Нова редакція наказу направлена на погодження до Міністерства внутрішніх справ, СБУ та Служби зовнішньої розвідки.

У новому наказі всього 14 спеціальностей та 6 професій, отримання яких передбачає постановку на військовий облік жінок. Вказані спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. А раніше це стосувалося 35 фахових напрямків, що об’єднували понад 200 спеціальностей.

У Міністерстві оборони вважають, що за допомогою військового обліку треба дбати про розвиток Збройних сил. Тому зараз у оновленому наказі затверджені тільки ті спеціальності, які вважаться актуальними в осяжній перспективі для військових.

«Такий підхід дозволив значно скоротити перелік спеціальностей та професій, які потребують військового обліку жінок на даному етапі», – зазначив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Йдеться про спеціальності та професії у сфері медицини, електроніки, зв’язку, фінансів, бухгалтерського обліку, метрології та картографії. Остаточний перелік буде затверждено після погодження інших відомств.

Міністр оборони зазначив, що Генеральний Штаб ЗСУ відтепер буде мати можливість у разі необхідності вносити зміни до переліку, оскільки деякі спеціальності можуть втратити актуальність чи з’являться нові.

«Таким чином ми зробимо облік ритмічним і плановим», – підкреслив Олексій Резніков.

Міністр також зазначив, що у відомстві працюють над вдосконаленням самої процедури постановки на облік. Все, що можна зробити дистанційно, підтягнути з реєстрів та перевести в цифровий вигляд, буде організовано таким чином.

Резніков пояснив, що ніяких штрафів не будуть застосовувати до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік. Адже військовозобов’язаною людина стає лише після постановки на військовий облік.

«Жодним нормативно-правовим актом не передбачено штрафів для жінок, які вперше стають на облік як військовозобов’язані», – підкреслив Міністр.