В Україні за цькування на роботі каратимуть штрафами

В Україні за цькування на роботі каратимуть штрафами

У Верховній Раді підтримали два законопроекти про внесення змін в трудове законодавство України стосовно протидії мобінгу (цькуванню на роботі).

Про це повідомила співавтор проектів № 5748 та 5749 народний депутат Юлія Гришина.

Перший законопроект саме визначає термін «мобінг». Як зазначено, це дії роботодавця чи окрмих робітників, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його професійної репутації у формі психологічного та/чи економічного тиску.

До мобінгу будуть відноситися наступні дії:

  • Нерівна оплата праці рівної цінності, безпідставне позбавлення частини виплат;
  • Погрози, приниження, висміювання, наклеп, нерівномірний розподіл навантаження чи завдань між працівниками та інше;
  • Ізоляція робітника від трудового колективу.

А законопроект № 5749 визначає адміністративне покарання за мобінг:

  • Штраф від 1 700 до 2 550 грн або громадські роботи 20-40 годин;
  • За таке ж порушення, скоєне групою осіб чи повторний випадок – штраф від 3 400 до 5 100 грн чи громадські роботи 40-60 годин.

Як зазначила Юлія Гришина, проблему мобінгу не можна недооцінювати. Це психологічне або економічне насильство на роботі, яким принижують робітника. Інколи, навіть, доводять його до звільнення чи просто роблять його життя нестерпним. Тому, на думку депутата, винуватці таких цькувань мають нести заслужене покарання.

Згідно законопроекту, протоколи про адміністративні порушення за мобінг мають складати уповноважені органи у сфері нагляду та контролю за дотриманням законодавства про працю, тобто регіональні відділення Держпраці.