В уряді обіцяють підприємцям зниження штрафів за умови встановлення РРО до 1 квітня

В уряді обіцяють підприємцям зниження штрафів за умови встановлення РРО до 1 квітня

Вчора ввечері, 27 січня, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 6561 про тимчасове незастосування фінансових санкцій та встановлення знижених розмірів фінансових санкцій для платників єдиного податку.

Ініціаторами законопроекту виступила група з більш ніж 80 депутатів. У списку авторів є голова податкового комітету Данило Гетманцев, його заступник Ярослав Желізняк та Давід Арахамія.

Незважаючи на те, що тексту законопроекту поки що немає, Гетманцев оприлюднив інформацію, яка свідчить, що у випадку встановлення РРО до 1 квітня штраф до кінця року за порушення буде знижений до 10 %. Крім того, до 1 лютого штрафні санкції скасовуються.

Як зазначив Ярослав Желізняк, парламент планує прийняти цей законопроект до 1 лютого.

Раніше у податковій зазначили, що не зобов’язані застосовувати реєстратори та вести облік товарних запасів ФОП – платники єдиного подату I групи. Водночас, ФОП II-IV груп повинні застосовувати РРО, однак, не зобов’язані вести облік товарних запасів, якщо вони не торгують технічно складними побутовими товарами, ліками, ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів чи не є платниками ПДВ.