Вступати до загону тероборони запрошуються мешканці Кам’янського району

Вступати до загону тероборони запрошуються мешканці Кам’янського району

Командування батальйону територіальної оборони запрошує мешканців Кам’янського району взяти участь у формуванні добровольчого загону для охорони об’єктів та патрулювання території у випадку збройної агресії проти України.

 

Тероборона – для охорони та патрулювання

 

Формування добровольчого загону територіальної оборони – вимога нового закону про національний спротив, який почав діяти з 1 січня 2022 року. Про завдання загону та перебіг процесу його створення розповів Олександр Костенко, командир окремого батальйону тероборони Кам’янського району.

Закон передбачає формування двох видів підрозділів територіальної оборони. Військові підрозділи – це і є батальйон тероборони, сформований цілком з колишніх військових та резервістів. Приклад військово-цивільного підрозділу – це добровольчий загін тероборони, до якого можуть записатися цивільні люди віком від 18 років, які навіть не мають бойових навичок.

Завдання, які закон ставить перед добровольчими загонами тероборони під час воєнних дій на території України – це охорона важливих об’єктів інфраструктури, патрулювання території, чергування на блок-постах тощо.

Добровольчий загін – напіввійськове формування, за його функціонування відповідають військові та органи міського самоврядування. Так, командиром добровольчого загону в Кам’янському районі вважається голова Кам’янської районної державної адміністрації. А підполковник Костенко – начальник штабу загону.

 

Майбутнім добровольцям до уваги

 

«Всі кандидати на вступ до загону проходитимуть погодження зі мною», – наголосив пан підполковник.

Хоча для вступу в загін нема вікових та статевих обмежень, перевагу будуть надавати людям, які мають власну зброю, транспорт. Звичайно, добровольці мають бути достатньо здоровими фізично, щоб  проходити бойовий вишкіл разом з бійцями батальйону тероборони.

«Важливо, щоб добровольці були патріотично налаштовані і розуміли загрозу, яку несе експансія «русского мира»», – акцентував комбат.

Поки що батальйон та керівництво майбутнього загону тероборони базуються в будівлі Центру комплектації ЗСУ (колишній військовий комісаріат). Підрозділам передано приміщення в будівлі колишньої державтоінспекції по вулиці Магнітогірській. Але там пустка і розруха, тому перше завдання керівництва – організувати ремонт приміщення, щоб можна було там розміститись та виконувати свої функції. Фінансування на це воякам не виділяють, тому керівництво батальйону готує звернення до органів місцевого самоврядування міста та району, до промислових підприємств та всіх небайдужих громадян.

«Починаємо, як в 2014-му починали воювати – з допомогою волонтерів та патріотів-благодійнків», – поділився клопотом пан Олександр.

Добровольчий загін планується формувати як армійську роту – в кількості більше сотні бійців. Окремі підрозділи формуватимуться також в П’ятихатках, Жовтих Водах та Криничках.

Навчання добровольців проходитиме разом з батальйоном тероборони. В планах бійців – організація полігону для бойового вишколу в районі лівобережної житлової забудови Кам’янського. Вже є домовленість з міською владою щодо місця розташування полігону, депутат міськради Віталій Чернявський пообіцяв допомогти з технікою для впорядкування території та обладнання.

«Добровольці не матимуть заробітку чи якихось пільг, – наголосив підполковник Костенко. – Це місія для патріотів, які готови до захисту своєї землі від агресора».

Бажаючі вступити до добровольчого загону тероборони можуть дізнатись подробиці, зателефонувавши за номером 067 6013131.