Зростання тарифів – найбільша проблема, вважає півмільйона українців

Зростання тарифів – найбільша проблема, вважає півмільйона українців

Найбільшою проблемою в країні є ріст житлово-комунальних тарифів – так вважає більшість українців з півмільйона опитаних фахівцями Українського Центру державної соціології.

Автор: Валентин Фіголь.

Як міняється життя українців і хто в тому винен, намагаються з’ясувати фахівці держстатистики, пропонуючи українцям пройти онлайн-опитування.

Автори ставлять учасникам різні питання: чи подобається їм, як ідуть справи в Україні, які є головні проблеми країни? Українцям пропонується оцінити, як змінився їх фінансовий стан, чи можуть вони дозволити собі поїхати десь у відпустку тощо. Також статисти хочуть знати, чи підтримують українці ініціативи державної влади – наприклад, ідею будувати дороги за гроші «ковідного» фонду…

Судячи з опублікованих результатів опитування, найважливіша проблема в Україні – зростання тарифів на житлово-комунальні послуги – так вважає майже половина опитаних. На другому місті – безробіття, за яке проголосували третина респондентів. На третьому місті – інфляція, і лише на четвертому та п’ятому – корупція в органах влади (кожний четвертий респондент) та некомпетентність влади (один з п’яти опитаних).

Таку проблему, як взаємини з Росією, вважають важливими 11% респондентів.

За екологію, як головну проблему країни, проголосували 3% опитаних, за статус російської мови – 2%. Найменша, судячи з результатів проблема (1,8%) – анексія Криму Росією.

Зовсім несхвально про ініціативу будувати дороги за «ковідні» гроші висловились 85,5% опитаних. Лише 0,5% повністю схвалила ці дії.

Дві третини учасників опитування повністю незадоволені обслуговуванням свого багатоквартирного будинку. Дуже вдоволених – 5.4%.

Ті ж дві третини опитаних не мають можливості планувати з родиною відпустку. Вільно планують собі відпустку менше 5% респондентів опитування.