«Кривава річка» на Соцмісті – в фокусі уваги міського самоврядування Кам’янського

«Кривава річка» на Соцмісті – в фокусі уваги міського самоврядування Кам’янського

Для вирішення проблеми «кривавої річки», яка сколихнула громадськість Кам’янського 2 лютого, відбулась екстрена нарада міського самоврядування під головуванням заступника міського голови Олександра Чернишова.

Автор: Валентин Фіголь.

Подробиці наради розповів Олександр Лукашов, депутат міськради Кам’янського, голова постійної депутатської комісії з питань екології.

Надзвичайна ситуація відбулась ще 2 лютого. Нагадаємо, біля гуртожитку технологічного коледжу по пр. Конституції, 77 було виявлено розлив рідини, схожої на кров виглядом і запахом. Як виявилось, рідина витікає із забитого каналізаційного колектора, розташованого на захід від гуртожитку, біля гаражів.

Аварійну ситуацію ліквідували наступного дня. Комунальники засипали криваві калюжі піщано-сольовою сумішшю, щоб попередити можливе розповсюдження якоїсь зарази.

Джерело кривавої ріки шукають влада та комунальники в Кам’янському - ФОТО

У водоканалі спростували інформацію щодо виявлення в каналізаційний трубі тваринних залишків. Засмічення спровокувала 2-метрова скатертина, яка не пройшла звужену ділянку між каналізаційними трубами різного діаметру.

«Проте саме ця скатертина дала можливість побачити, що рухається комунікаціями, підпорядкованими обласному водоканалу. Чи варто говорити про те, які «коктейлі» потрапляють потім у води Дніпра?..» – зауважив О. Лукашов.

Враховуючи підключення об’єктів до конкретного колектора, учасники наради висловили припущення, що «речовина червоного кольору» – це відходи м’ясопереробного виробництва з найближчого ТОВ «Модуль-2000», розташованого за залізничною колією на захід від проспекту Конституції. Проте, точно сказати, що саме потрапило на поверхню завдяки недбало викинутій скатертині – неможливо без лабораторного аналізу.

«Протягом трьох днів лабораторія КП так і не оприлюднила остаточні результати аналізу рідини, посилаючись на великі об’єми досліджень, – зауважив депутат. – Попередньо відомо, що концентрація забруднюючих речовин у відібраних на місті витоку пробах перевищує норму у 20 разів».

«Кривава річка» на Соцмісті – в фокусі уваги міського самоврядування Кам’янського - ФОТО

Після отримання результатів лабораторних досліджень департамент екології Кам’янської міськради прийматиме рішення щодо звернень до Держекоінспекції та інших уповноважених органів екологічного контролю.

«Також доведеться з’ясувати, чому спеціалісти КП «Кам’янський водоканал» Дніпропетровської облради, відбираючи проби раз на три місяці, побачили суттєве забруднення стоків лише після аварії на каналізаційному колекторі», – акцентував пан Лукашов.

Джерело кривавої ріки шукають влада та комунальники в Кам’янському - ФОТО

В день аварії працівники коледжу розповідали, що «криваві ріки» не вперше течуть до студентського гуртожитку, і навіть просочувались до підвалу, викликаючи смердюче затоплення. Але скарги педагогів до комунальних служб раніше результату не давали.

Фахівці водоканалу на місці аварії пояснювали: там промислова зона, і каналізаційні комунікації подекуди перебувають поза межами розділу відповідальності комунального підприємства, тому аварійники Кам’янського підрозділу КП «Аульський водовод» просто не мають повноважень лізти в чужі водоканалізаційні мережі.