Підведені підсумки бюджету Кам’янського за минулий рік

Підведені підсумки бюджету Кам’янського за минулий рік

Затвердити на найближчій сесії міськради звіт про виконання бюджету Кам’янської територіальної громади у 2021 році пропонує Департамент фінансів міськради.

Відповідно до проекту рішення, доходи бюджету громади у минулому році склали 2,55 мільярдів гривень, а витрати – 2,88 мільярдів гривень. Таким чином, дефіцит бюджету склав близько 330 мільйонів гривень.

При цьому загальний фонд бюджету (з якого фінансуються усі захищені бюджетні витрати, як от зарплати чи комунальні витрати) – виявився профіцитним. Його доходи склали 2,3 мільярди гривень, а витрати 2,05 мільярдів гривень.

А от спеціальний фонд (з якого фінансуються власні міські програми, благоустрій та інші важливі витрати з розвитку міста) є значно меншим загально фонду і дефіцитним. Доходи спеціального фонду склали майже 246 мільйонів гривень, а витрати 830,6 мільйона гривень. Дефіцит спеціального фонду покривається за рахунок передачі профіциту коштів з загального фонду та запозичень міського бюджету.

Як вже повідомляв «Пильний погляд», в цілому доходи бюджету Кам’янської територіальної громади минулого року зросли на 395 мільйонів гривень або 18,4% порівняно з 2020-м роком.

Найбільшими джерелами доходів міського бюджету є податки з зарплати мешканців міста, платежі за землю та єдиний податок від підприємців. Загалом ці статті складають 92% надходжень до бюджету міста.

Минулого 2021 року скоротилися находження від бюджетів інших рівнів (так звані трансферти) – на 17,5 мільйона гривень або 3,6%. Загалом сума трансфертів до доходної частини бюджету склала 473 мільйона гривень.