Як власники заводів нав’язують громаді Кам’янського покинуті бомбосховища

Як власники заводів нав’язують громаді Кам’янського покинуті бомбосховища

Рішення про згоду прийняти у комунальну власність громади Кам’янського 3 покинуті напризволяще бомбосховища неподалік від залізничної станції «Кам’янське-Південне» має прийняти міськрада. Ці бомбосховища непотрібні місту, наполягають фахівці з питань цивільного захисту населення.

Автор: Валентин Фіголь.

«Надати згоду на прийняття у комунальну власність Кам’янської  міської територіальної громади захисних споруд цивільного захисту №14830 (м.Кам’янське, вул.Українська, 85), №14988 (м.Кам’янське, вул.Січеславський шлях, 4) та №15123 (м.Кам’янське, вул.Січеславський шлях, 2), які не увійшли до статутного капіталу ВАТ «Дніпродзержинський механічний завод»», – такий проект рішення підготовлений на чергову сесію міськради Кам’янського департаментом комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно . Забезпечити прийняття об’єктів у власність громади міста доручається управлінню з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Кам’янської міської ради.

Як власники заводів нав’язують громаді Кам’янського покинуті бомбосховища - ФОТО
Олег Качуровський, заступник начальника управління з питань НС та ЦЗН

«Ці об’єкти місту не потрібні, – заявив Олег Качуровський, заступник начальника управління з питань НС та ЦЗН. – Це приватні власники заводу таким чином хочуть позбутися зайвого майна, яке їм теж непотрібне».

Мова у проекті рішення про 3 бомбосховища. Два з них розташовані на території механічного заводу, третє – поряд з територією. Всі три об’єкти покинуті давно і перебувають в непридатному для експлуатації стані, зауважив О. Качуровський: «Ці бомбосховища були потрібні для безпеки персоналу підприємства, а для населення міста вони непотрібні. По-перше, через занедбаність, по-друге – через те, що розташовані в промисловій зоні, далеко від житлової забудови».

Депутати міськради мають відмовитись приймати покинуті бомбосховища у комунальну власність міста, висловив сподівання посадовець. Бо інакше це буде прецедент, який одразу підхоплять інші промпідприємства – і теж почнуть передавати бомбосховища на своїх територіях у власність громади міста. Таких бомбосховищ на заводах Кам’янського біля сотні, акцентував пан Качуровський. І майже всі вони теж занедбані.

Як власники заводів нав’язують громаді Кам’янського покинуті бомбосховища - ФОТО

Це вже третя спроба нав’язати громаді непотрібні об’єкти цивільного захисту, зауважив заступник начальника міськуправління з НС та ЦЗН. Перші дві були відхилені міськрадою.

«Я ходив на депутатські комісії, пояснював, чому не варто приймати в комунальну власність чужі покинуті бомбосховища, – розповів О. Качуровський. – Сподіваюсь, депутати і цього разу вчинять правильно і відмовляться від непотрібного громаді майна».