Україна переходить на облік газу в одиницях енергії

Україна переходить на облік газу в одиницях енергії

У травні цього року Україна переходить на облік газу в одиницях енергії. Завдяки ухваленому Верховною Радою законопроєкту 2553 приймання-передача природного газу буде здійснюватись не у метрах кубічних, а в кіловат-годинах.

Про це розповіли в прес-службі Газотранспортної компанії України.

Оператор ГТС зазначив, що перехід означатиме:

  • подальшу інтеграцію України до Європейського ринку газу та спрощення бізнес-процесів для замовників послуг транспортування. Купівля газу в Європі, його подальше транспортування, розподіл та постачання буде здійснюватись в однакових одиницях;
  • справедливе ціноутворення –  за обсяг отриманої енергії, а не за обсяг переданого газу.  Енергетична цінність природного газу різна в залежності від регіону та змінюється в часі в залежності від джерела надходження (імпорт, підземні сховища газу, видобувні компанії, тощо).

Начальник управління метрології та газовимірювання ОГТС Микола Болховітін заявив, що з 1 травня всі українці платитимуть за газ у кіловат годинах, а не метрах кубічних.

За його словами, розрахунок відбуватиметься так само точно – з використанням стандартних лічильників, які рахують обсяг у метрах кубічних.

Після цього шляхом множення обсягу використаного газу на теплоту згоряння відбувається розрахунок остаточного показника – обсягу газу в одиницях енергії.

Болоховітін зазначив, що калорійність газу відрізняється навіть у межах регіону та мета закону, зробити так, щоб жителі регіонів, де теплота згоряння газу низька – платили менше.