Зберігати спокій порекомендував українцям головний військовий прокурор України

Зберігати спокій порекомендував українцям головний військовий прокурор України

«Тримаємо спокій та чистимо кулемет», – порекомендував українцям Віктор Чумак, генерал-майор юстиції, головний військовий прокурор України, коментуючи можливе вторгнення російських військ в країну 16 лютого.

Автор: Валентин Фіголь.

США закликали усіх американців залишити Україну у найближчі 24–48 годин через те, що Росія може атакувати нас через декілька днів, нагадав В. Чумак, коментуючи українським ЗМІ можливість початку вторгнення російських військ 16 лютого.

«Як на мене, 16 лютого може бути скоординованою датою для двох військових навчань: на півночі, в Білорусі “Союзна рішучість”, і в Чорному морі кораблів та підрозділів Чорноморського флоту РФ, – навів свої резони прокурор. – Саме 16-19 лютого в рамках сценарію навчань в Білорусі наземні підрозділи можуть вийти до кордону України, а кораблі в Чорному морі – почати ракетно-артилерійські стрільби по цілях на суходолі».

Це може перерости у вторгнення, припускає пан Чумак. Але, на його думку, в будь-якому разі потрібен привід, провокація  «під чужим прапором», для його початку.

Тому генерал-майор юстиції рекомендує уважно та виважено сприймати інформацію, не піддаватись на провокативний контент в соцмережах

«Вся інформаційно-психологічна спеціальна операція Заходу, якраз і направлена на те, щоб не дати такий привід організувати, – впевнений посадовець. – Але б’є нам по нервах. Треба перетерпіти».

Російські танки, вважає В. Чумак, можуть за 48 годин дістатися Києва, якщо їх не зупиняти.

Зберігати спокій порекомендував українцям головний військовий прокурор України - ФОТО

«Думаю, Україна стала другою у світі країною за наявністю у військах джавелінів, не для того, щоб вони лежали на складах під час загрози нападу. Сподіваюсь, вони вже у військах на танконебезпечних напрямках… – зауважив прокурор. –  Як там кажуть: “нравится не нравится – джавелины справятся”».

Пан Чумак заявив, що вірить в Збройні сили України та їх сьогоднішнє командування. Він висловив сподівання, що вони виконали або виконують більшість мобілізаційних розпорядчих завдань Плану оборони, і що частини і підрозділи ЗСУ не зазнають великих втрат при можливих ударах.

«Волів би бачити впевненим та спокійним і політичне керівництво країни – особливо президента, який би виступив перед нацією з розумінням ступені загроз і адекватним на них реагуванням, – поділився сподіваннями і тривогами правоохоронець. – Боюсь, що основну ставку росіяни роблять не на свою військову потугу, а на наші політичні чвари та не готовність згуртуватись всім політикам під час небезпеки».