Фізкультура та спорт в Кам’янському – в полі зору міського самоврядування

Фізкультура та спорт в Кам’янському – в полі зору міського самоврядування

Фізкультуру та спорт в Кам’янському з точки зору посадовців міського самоврядування можна побачити, ознайомившись зі звітом міського управління молоді та спорту.

Автор: Валентин Фіголь.

Спортивні досягнення кам’янчан

Розвиток фізичної культури та спорту, удосконалення та поширення масового спорту та розвиток спортивної інфраструктури є одним із пріоритетних завдань самоврядування в Кам’янському, сказано в звіті.

Для розвитку фізичної культури та спорту місто має у своєму розпорядженні  434 спортивних капітальних та площинних споруди (у 2021 році відкрито два багатофункціональних спортивних комплекса для занять ігровими видами спорту за адресами: просп. Перемоги, 63 та вул.Звенигородська, 31). В закладах сфери працюють 386 висококваліфікованих штатних фахівця.  Всього в місті культивується 43 види спорту.

Фізкультура та спорт в Кам’янському – в полі зору міського самоврядування - ФОТО

У семи ДЮСШ міста в спортивних секціях з видів спорту займається  4353 спортсмени. Спортсмени та команди спортсменів міста у 2021 році взяли участь у понад 500 змаганнях обласного, національного та міжнародного рівнів, отримали близько 1000 золотих, 110 срібних та 1500 бронзових медалей.

У 2021 році присвоєно спортсменам міста спортивних розрядів з видів спорту: ІІ розряд – 185 особам, ІІІ розряд – 201 особі. Вищу кваліфікаційну категорію присвоєно 5 тренерам-викладачам ДЮСШ та 1 тренер отримав першу кваліфікаційну категорію.

Фізкультура та спорт в Кам’янському – в полі зору міського самоврядування - ФОТО

Звання кандидата у майстри спорту отримали 120 спортсменів, звання майстра спорту України – 14 кам’янчан.

З метою підтримки представників спортивної громади міста з числа спортсменів, видатних тренерів та працівників сфери фізичної культури  та спорту управлінням було вперше організовано та проведено урочисту зустріч міського голови Андрія Білоусова з провідними тренерами міста з нагоди відзначення Дня тренера України. Також було проведено урочистий захід за участю керівництва міста з нагоди відзначення Дня фізичної культури та спорту.

Фізкультура та ЗСЖ

З метою популяризації фізичної культури та спорту управлінням організовано та проведено низку заходів: «Літні молодіжні ігри», «Фестиваль водних видів спорту», Кубок м. Кам’янське «Кубок міського голови» з міні-футболу між командами виробничих підприємств та аматорських колективів; спортивно-масовий захід «Молодіжні ігри» тощо.

Фізкультура та спорт в Кам’янському – в полі зору міського самоврядування - ФОТО

У спортивних секціях КЗ «Міський центр фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» КМР» займається 128 осіб з інвалідністю. Для проведення фізкультурно-оздоровчої та реабілітаційної роботи серед осіб з обмеженими фізичними можливостями на пільгових умовах використовуються спортивні бази міських приватних клубів та забезпечено відвідування плавального басейну приватної власності. В поточному році проведено 36 міських змагань та заходів, до яких залучено 783 особи з обмеженими фізичними можливостями.

В місті функціонує міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». Протягом 2021 року організовано та забезпечено проведення 147 заходів, в ході яких залучено 7539 учасників із числа мешканців міста.  Із загальної кількості заходів найбільш яскравими та масштабними були: «Легкоатлетичний крос», «Велодень – 2021», «Парад чемпіонів»; «Ми  обираємо здоров’я!»; «Кубок мрій» з футболу, «Олімпійські ігри» тощо.

Фізкультура та спорт в Кам’янському – в полі зору міського самоврядування - ФОТО

Реалізуючи соціальний проєкт «Активні парки – локації здорової України», в Кам’янському було організовано та проведено публічні заходи з популяризації кікбоксингу, гунфу, дартсу, доміно, шахів, шашок,  скандинавської ходьби, футболу та міні-футболу, стрітболу, тхеквондо, художньої гімнастики, велоспорту, пляжних футболу та волейболу, стрільби з лука.  Всього проведено 65 заходів до участі у яких залучено 1412 осіб різної вікової групи.

Результатом проведеної роботи у 2021 році є охоплення фізкультурно-оздоровчою та спортивною роботою близько 50 тисяч мешканців Кам’янської міської територіальної громади.

Ще в 2021 році управлінням проведено роботу щодо реалізації громадських проєктів-переможців загальноміського Конкурсу 2021 року в межах бюджету участі, а саме:

– проведення Фестивалю-змагання зі спортивної та аматорської рибалки «День юшки» для дітей та дорослих;

– реалізації проєкту «Займайся спортом – будь кращим».