«Шведський стіл» – новий експеримент з харчування школярів у Дніпрі

«Шведський стіл» – новий експеримент з харчування школярів у Дніпрі

Для учнів Дніпра запроваджують нову систему харчування за принципом «шведського стола» – вільний вибір страв.

Автор: Валентин Фіголь.

Батьки українських школярів розповідають, що деякі діти відмовляються їсти страви з нового меню та приходять зі школи додому голодними. Мовляв, їм не подобається, як приготовлена ​​їжа у шкільних їдальнях. Тому в школах Дніпра вирішити запровадити «шведській стіл» для учнів.

Про пілотний проект вільного вибору страв розповів міський голова Дніпра Борис Філатов на своїй фб-сторінці. Кулінарний експеримент вже запровадили у школі №1.

«Мультипрофільне меню повністю відповідає новим нормам, а обладнання і процес приготування – за міжнародним стандартом виробництва безпечної харчової продукції HACCP, – розповів Б. Філатов. – За декілька тижнів пілотний проект уже зібрав чимало схвальних відгуків як самих дітей, так і батьків».

Все влаштовано дуже просто, написав очільник обласного центру. Кухарі готують дітям молодшої школи три варіанти гарнірів, салатів, м’яса чи риби. Так малюки можуть вибирати саме те, що їм більше до смаку.

Наприклад, якщо в меню буде курка, її подадуть тушкованою у вершковому соусі, у вигляді парових котлет або тефтелі в томатному соусі.

За словами Філатова, різні варіації рецептів, зовнішнього вигляду і навіть аромату дозволяють уникнути ситуацій, коли дитина відмовляється від їжі.

Також міський голова Дніпра зазначив, що таку систему застосовуватимуть і в інших школах. Для цього зараз тривають переговори з профільними міністерствами щодо виділення субвенції для ще десяти таких проектів.

Нагадаємо, що в Україні триває реформа системи шкільного харчування, яка відбувається за ініціативи першої леді Олени Зеленської. З 1 січня школи перейшли на оновлене меню, яке розробив кулінар Євген Клопотенко.

В Кам’янському за новими принципами школярів годують ще з 1 вересня 2021 року.

Станом на лютий 2022 року, новим меню користуються вже понад 13 тисяч шкіл України, що становить 96,6% від загальної кількості. На фінальному етапі процес впровадження нового шкільного меню триває у 5 областях. У решті 19 областях 100% шкіл уже перейшли на нове меню. Крім того, наразі в школах України загалом оновлено майже 3800 харчоблоків.