Як допомогти дітям Кам’янського зорієнтуватись у тривожній ситуації

Як допомогти дітям Кам’янського зорієнтуватись у тривожній ситуації

Разом з дорослими війну в Україні переживають і діти Кам’янського. Їм важче – вони ще не розуміють, що відбувається, але потерпають від страху і тривоги. Зараз особливо важливо подбати про психологічне благополуччя найменших українців, нагадують фахівці.

Автор: Валентин Фіголь.

«Разом із дорослими від звуків вибухів прокинулись і маленькі діти. Очікувано, що вони ставлять питання про те, що відбувається довкола. Діти дуже чітко відчувають тривогу, паніку та страх своїх батьків», – написано в прес-релізі МОЗУ.

«У дітей є свої чати, і вони все обговорюють. Побалакайте зі своїм чадом. Слово – зброя цивільних людей! Спокій та холодний розум! Хай ваша дитина буде озброєна цією зброєю!» – наголошує Інна Нікітіна, психолог з Кам’янського.

Дітям будь-якого віку дуже важливо відчувати безпеку. Вони мають бути впевнені, що коли приходять до своїх дорослих, яким довіряють — отримають відповідь.

Для того, щоб мінімізувати негативний вплив на психіку дітей, психологи пропонують дотримуватися таких рекомендацій:

  • Говоріть із дитиною про те, що вона відчуває/переживає, обговорюйте емоції. Поясніть, що страх перед невідомим – це нормально.
  • Будьте поруч. Дитина має відчувати вашу підтримку. В ситуації, коли вас охоплює паніка, згадайте що поруч – дитина, яка просто не розуміє, що відбувається.
  • Обговоріть разом можливий план дій. Роз’ясніть як діяти в тій чи іншій ситуації, складіть план. Роз’ясніть необхідність дотримуватися рекомендацій батьків.
  • Зробіть щось разом. Спробуйте почитати книги з дитиною, разом приготувати їжу, зайнятися творчістю. Саме в спільній діяльності дитина відчуватиме вашу підтримку.
  • Контролюйте себе. Основна допомога дитині – це ваш самоконтроль. Коли ви здатні критично мислити, оцінювати ситуацію та опанувати панічні настрої.

Крім того, важливо зібрати дитині «тривожну валізку». Покладіть всередину інформацію зі своїми контактними даними, а також занотовану медичну інформацію: про групу крові, можливі алергічні реакції та медичні стани дитини. Підпишіть одяг, в якому буде малюк.