В Гаазькому суді почалося розслідування нападу Росії на Україну

В Гаазькому суді почалося розслідування нападу Росії на Україну

Прокуратура Міжнародного кримінального суду у Гаазі розпочинає розслідування військових дій Росії проти України. Про це повідомляє пресслужба суду.

 

«Я ознайомився з висновками, що випливають із попереднього вивчення ситуації в Україні, і підтвердив наявність розумних підстав для початку розслідування», – заявив Карім А.А. Хан, прокурор Гаазького трибуналу.

Він додав про наявність розумних підстав вважати, що в Україні було скоєно військові злочини, а також злочини проти людяності. Це підтверджується попереднім розслідуванням.

«З огляду на ескалацію конфлікту останніми днями, я маю намір розширити це розслідування на будь-які нові передбачувані злочини, що підпадають під юрисдикцію мого Управління, вчинені будь-якою стороною конфлікту в будь-якій частині території України», – йдеться у заяві Каріма А.А. Хана.

Наступним кроком є отримання дозволу Палати попереднього провадження Суду на початок розслідування.

Україна направила до Гааги звинувачення у військових злочинах Росії 27 лютого. У ході війни РФ проти України окупаційні війська неодноразово обстрілювали об’єкти цивільної інфраструктури, житлові будинки та мирних жителів, що призвело до руйнувань та смертей.