Невідомі, які пропонують допомогу літнім людям в Кам’янському: благодійники чи злочинці?

Невідомі, які пропонують допомогу літнім людям в Кам’янському: благодійники чи злочинці?

Останніми днями в Кам’янському були зафіксовані випадки, коли незнайомі молоді люди приходили до самотніх літніх мешканців міста і пропонували їм допомогу по хазяйству. Боязкі пенсіонери відмовлялись, тож поки невідомо, ким були ті невідомі – благодійниками чи злочинцями.

 

Про візит незнайомих з пропозицією допомоги розповіла літня мешканка будинку в районі «Алтайського краю».

За її словами, в двері помешкання постукали дві дівчини у віці приблизно 18 років. Сказали, що вони учні якогось навчального закладу (нерозбірливо назвали заклад) і пропонують літнім людям допомогу: за продуктами в магазин сходити, наприклад. Жінка подякувала, але відмовилась. «Давайте, ми у Вашій квартирі прибирання зробимо?!» – запропонували незнайомки. Жінка знову відмовилась, і візітерки пішли геть. Як з’ясувалось, до сусідів у двері вони не стукали і нічого не пропонували. Тож можна зробити висновок про вибірковість візитів. Жінка знайшла серед знайомих пенсіонерок ще одну, до якої теж приходили з пропозицією допомоги молоді люди, але старенька не впустила їх до квартири.

Навчальні заклади Кам’янського не проводять подібних заходів, запевнила Тетяна Оніщенко, директор департаменту з гуманітарних питань міськради.

Поліція поки що не чула про випадки, щоб людей грабували, потрапляючи до помешкань для допомоги по хазяйству.

Про те, що серед молодих кам’янчан є бажаючі допомагати літнім самотнім землякам, які сьогодні можуть опинитись у ізоляції, розповіла 25-річна дівчина, подруги якої саме обговорюють наразі можливість та доречність такої активності. Мовляв, теробороні та притулку для тварин багато хто допомагає, а поряд мешкають старі та немічні, яким важко конкурувати за їжу з більш молодими покупцями…

Тимчасом, силовики розповсюджують інтернетом заклики до пильності, попереджаючи про можливість зустрічей з диверсантами та випадків мародерства. Зважаючи на воєнний стан, правоохоронці та військові закликають обмежувати контакти з незнайомцями.