Люди, які лежать на вулицях Кам’янського та його околицях

Люди, які лежать на вулицях Кам’янського та його околицях

Люди, які без руху лежать на вулицях Кам’янського, чи ще деінде – хто вони? П’яні відпочиваючі, жертви злочину, інфаркту чи інсульту, знесилені заблукалі диверсанти?..

 

Як сьогодні адекватно реагувати на людей, які без руху і ознак життя лежать на землі чи деінде? Можливо, це просто п’яниця, який заснув по дорозі. Можливо, людину вдарили по голові й пограбували. Або в незнайомця стався серцевий напад, гіпертонічний криз чи важка панічна атака, яка теж може закінчитись втратою свідомості…

Ба навіть якщо п’яний спить – чи не занадто холодно для такого відпочинку. Може, людина чи не вперше, на нервах і за компанію, перебрала з алкоголем – і не впоралась з його дією?.. Або навіть якщо це пропитий наскрізь алкоголік – чи людяно просто залишити його напризволяще?..

Люди, які лежать на вулицях Кам’янського та його околицях - ФОТО

Людина, яка спить десь на узбіччі лісової чи степової дороги, може бути ворожим десантником, який встиг перевдягнутись в чуже цивільне вбрання…

Як адекватно реагувати на таку зустріч, чи скоріше, «знахідку»? Можна спробувати перевірити, в якому людина стані. Спитати, бажано державною мовою: «Агов, шановний, як ся маєте?..» Далі орієнтуватись по відповіді.

Якщо людина не відповідає, не рухається і не видає жодних звуків, перевірте, чи вона жива. Можна пошукати пульс на зап’ястках чи на шиї збоку. Або прикласти до вуст чи до носа незнайомця дзеркальну поверхню – екран мобільного, наприклад. Якщо дихає – буде плямка пари.

Ці подробиці можуть зацікавити медиків «швидкої», коли ви їх викликатимете.