Як допомогти безпорадній людині, навчались люди в бібліотеці Кам’янського

Як допомогти безпорадній людині, навчались люди в бібліотеці Кам’янського

Як допомогти людині, яка виглядає безпорадною, навчалися мешканці Кам’янського в центральній міській бібліотеці під керівництвом тренера «Мальтійської рятувальної служби».

 

Курси з надання домедичної допомоги в Кам’янському стають все більш популярними.

Так, в юнацькому відділі центральної міської бібліотеки проводяться тренінги Олени Мельник, інструктора-рятувальника «Мальтійської рятувальної служби», члена ВПЦ «Гарт».

Як допомогти безпорадній людині, навчались люди в бібліотеці Кам’янського - ФОТО

Як же допомогти людині, яка, наприклад, лежить без руху? Перш за все, розповіла О. Мельник, слід обережно оглянути людину і з’ясувати, чи вона при свідомості, чи дихає? Якщо людина здатна розмовляти, слід розпитати, що з нею трапилось, і за потреби викликати допомогу.

Якщо людина безтямна, не варто її торсати і приводити до свідомості ляпасами тощо. В постраждалого можуть бути травми, і пересування йому зашкодить. Щоб непритомний не вдавився язиком чи блювотою, можна повернути йому голову набік, дуже обережно. Можна розстібнути на постраждалому комір, одяг, щоб полегшити дихання. В такому положенні слід чекати на допомогу.

Якщо постраждалий прийде до тями, слід заспокоїти його, повідомивши, що допомога скоро надійде. Можна розпитати людину: що з нею трапилось, які вона має алергії – ця інформація буде корисною парамедикам, якщо пацієнт знову знепритомніє.

Коли людина не дихає, слід одразу викликати допомогу, повідомивши, що людина не дихає. Потім можна спробувати відновити дихання непрямим масажем серця:

  1. Розстібаємо одяг на грудях постраждалого до голого тіла.
  2. Знаходимо точку посередині грудей на товщину двох пальців вище за «сонячне сплетіння».
  3. Складаємо долоня на долоню в зазначену точку і прямими руками починаємо натискати на груди в ритмі 2 поштовхи на секунду з амплітудою приблизно 6 сантиметрів.
  4. Після 30 поштовхів робимо 3 вдихи «рот в рот» постраждалому.
  5. Продовжуємо цикли поштовхів та вдихів до відновлення дихання у постраждалого.

Якщо постраждалий – дитина, слід почати з 5 вдихів «рот в рот». Якщо не допоможе – робити серцевий масаж, але однією рукою, щоб не потрощити ребра.

У випадку, якщо ви стали свідком нападу судом у людини, О. мельник рекомендує спробувати щось підкласти м’яке під голову постраждалого, щоб він не пошкодив її, поки тіло безтямно сіпається. Після припинення нападу слід обережно повернути голову постраждалого набік, щоб попередити западання язика в дихальні шляхи.

В людини ще може бути інфаркт чи інсульт, нагадує інструктор-рятувальник. У випадку серцевого нападу (сильний біль в області серця триває більше 20 хвилин і віддає в спину, шию, руки або нижню щелепу) важливо не примушувати постраждалого лягти горілиць – це може посилити біль в грудях і спровокувати больовий шок.

При підозрі на інсульт (сильний тривалий головний біль, непевна мова, асиметрія обличчя тощо) постраждалого слід умостити в напівлежачому положенні та якнайшвидше доставити до лікувального закладу.

Запорука успіху при домедичній допомозі постраждалому – впевненість та обережність, чітке й правильне виконання необхідних маніпуляцій, акцентувала пані Олена.