Поради від досвідчених волонтерів мешканцям Кам’янського: що потрібно військовим

Поради від досвідчених волонтерів мешканцям Кам’янського: що потрібно військовим

Волонтери з 8-річним досвідом рекомендують тим мешканцям Кам’янського, хто хоче допомагати військовим, як краще це зробити (з урахуванням досвіду та побажань бійців).

Автор: Валентин Фіголь.

Сьогодні військовим допомагають дуже багато людей. Зокрема, продуктами та іншими речами, які несуть і передають на блок-пости, до батальйону тероборони тощо. Іноді люди без досвіду приносять непотрібні речі або продукти, якими незручно користуватись в польових умовах. Отже, в публікації зібрані деякі рекомендації від досвідчених волонтерів: які продукти та речі у військових в пріоритеті.

Банки з кришкою-закруткою – це плюс, але скляна тара – це мінус.

Тушонка, рибні консерви, паштети – добре, але бажано банки з кільцем, щоб швидше відкрити, адже спеціального ножа та ключа може й не бути під руками. Не купуйте дорогі шпроти, краще іншу рибу дешевшу, а по кількості вийде більше.

Зубні пасти, шампуні, гелі, піна для гоління краще купувати тюбиками невеликого об’єму, тому що це індивідуальні засоби. Краще хай один флакон-тюбик буде в кожного чи на двох-трьох, ніж до нього буде черга.

Поради від досвідчених волонтерів мешканцям Кам’янського: що потрібно військовим - ФОТО

Не варто приносити горох, пшеницю, перловку. Вони дуже довго варяться, на це немає часу і шкода енергоресурсів. Гречка, рис, вівсянка варяться набагато швидше.

Користується попитом «мівіна» та каші, які швидко варяться.

Щодо кави в зернах та меленої. Кавоварок там немає і ніколи їх заправляти. Кава має бути розчинна, чай у пакетиках, можна капучіно 3 в 1.

Потрібні сигарети та запальнички з кнопкою (бійці кажуть, що такі надійніші).

Зручний шоколад у батончиках – їх зручно класти у кишеню.

Бійці залюбки споживають напої-енергетики, просять цукерки, які можна смоктати, в тому числі і профілактичні від застуди – з евкаліптом тощо.

Печиво, розфасоване у пластикові коробки, місця займає багато, а їжі – мало. Краще печиво у пачках.

Якщо купуєте медикаменти, то одразу кажіть аптекарям, що це ліки для військових, щоб вони вам їх одразу скомпонували в один пакет: вата, бинт, шприці 1,2,5,10 куб.мм, жарознижувальні засоби, знеболювальні, кровоспинні, від тиску.

Варто нагадати кам’янчанам: централізовано волонтерська допомога збираеться в школі №40 на лівобережжі, або в магазині «Ситий Кум» біля перехрестя проспектів Свободи та Аношкіна, та в ЦНАПі на проспекті В. Стуса.