Порядок виплати державних соціальних допомог під час воєнного стану

Порядок виплати державних соціальних допомог під час воєнного стану

Департамент соціальної політики міської ради інформує. Кабінетом Міністрів України 7 березня 2022 року прийнято постанову  «Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період воєнного стану», якою передбачено продовження виплати призначених державних соціальних допомог протягом часу дії воєнного стану плюс один місяць після його завершення.

Тобто, якщо в період дії воєнного стану закінчився термін виплати державної соціальної допомоги, її виплата продовжується органами соціального захисту населення автоматично, звертатися та подавати документи не потрібно.

Відповідне рішення стосується:

  • допомоги малозабезпеченим сім’ям;
  • допомоги на дітей одиноким матерям;
  • допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • допомоги на дітей, хворих на тяжкі хвороби, яким не встановлено інвалідність;
  • щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою
    з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;
  • тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме;
  • щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам;
  • тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

У разі, коли отримувачами державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю пропущено строк переогляду, виплата таких видів допомоги не зупиняється на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Після припинення чи скасування воєнного стану отримувачам державних соціальних допомог необхідно протягом одного місяця оновити документи для продовження отримання державних допомог.