Як мешканцю Кам’янського отримати 6,5 тисяч гривень допомоги через втрату прибутків

Як мешканцю Кам’янського отримати 6,5 тисяч гривень допомоги через втрату прибутків

Мешканці Кам’янського, які через бойові дії втратили свої джерела заробітку, можуть розраховувати на державну допомогу. Дніпропетровщина входить до переліку областей України, мешканці яких можуть отримати 6,5 тисяч гривень за програмою «єПідтримка».

 

Отримати державну допомогу люди, які втратили через війну роботу та доходи, можна один раз за допомогою мобільного застосунку “Дія”, пояснюють в Мінцифрі.

Як отримати допомогу? Якщо ви раніше отримували 1000 грн за програмою “єПідтримка”, то вже знаєте план дій:

  1. Відкрийте застосунок “Дія”.
  2. У пункті меню “Послуги” оберіть “єПідтримка”.
  3. Оберіть картку для виплати та натисніть “Отримати допомогу”.
  4. Очікуйте надходження коштів.

Для тих, хто планує скористатися програмою “єПідтримка” вперше:

  1. Встановіть мобільний застосунок “Дія” на свій електронний носій.
  2. Пройдіть електронну ідентифікацію та автентифікацію.
  3. У пункті меню “Послуги” оберіть “єПідтримка”. Натисніть “Отримати допомогу”.
  4. Відкрийте рахунок “єПідтримка” в одному з банків, які беруть участь в програмі: monobank, Альфа-банк, ПриватБанк, А-Банк, Ощадбанк, Укргазбанк, Raiffeisen BANK, Банк Восток, IdeaBank, izibank, ПУМБ. Це можна зробити онлайн або у відділеннях.
  5. Картка підтягнеться в застосунок “Дія” автоматично. Оберіть її для виплати та повторно натисніть “Отримати допомогу”.

Отримати виплату можуть такі категорії громадян:

– Чинні ФОП I-IV груп, які подали звітність за IV квартал 2021 року або загалом за 2021 рік.

– Усі наймані працівники, за яких роботодавці подали звітність за IV квартал 2021 року або загалом за 2021 рік, крім працівників бюджетних установ, фондів загальнодержавного страхування та державної служби.

Для перевірки, чи має претендент право на допомогу, будуть використовувати відомості, надані Пенсійним фондом та Державною податковою службою. Як пояснюють у ДПС, інформація там поновлюється щомісяця до 10-го числа.

Окрім Дніпропетровщини, в програму «єПідтримка» включені такі області: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Київська, Житомирська, Одеська, Волинська та місто Київ. Список областей оновлюється.

Кошти, отримані за програмою, можна витрачати на будь-які товари чи послуги. Також 6,5 тис. грн можна зняти готівкою в банкоматі або переказати на іншу картку.

Кошти зараховуються протягом 10 робочих днів із моменту подання заявки.