Енергосистема України об’єдналася з енергосистемами Європи

Енергосистема України об’єдналася з енергосистемами Європи

Україна 16 березня приєдналася до об’єднаної енергосистеми Європи ENTSO-E – на рік раніше запланованого.

 

Україна стала членом «енергетичного Євросоюзу». Завершилось об’єднання української та європейської енергосистем. Про це написав в своєму твиттері президент України Володимир Зеленський: «Тепер наша електроенергія тече в Євросоюз, а європейська – в Україну. Дякую членам , особисто @vonderleyen, @KadriSimson і всім, завдяки кому у нас тепер єдина енергосистема!»

«Сьогодні на енергетичній мапі Україна стала частиною ЄС. Наша енергосистема відтепер є частиною об’єднаної енергосистеми Європи», – повідомив Герман Галущенко, міністр енергетики України

Він нагадав, що національна енергосистема від’єдналася від систем росії та Білорусі 24 лютого, за декілька годин до початку війни.

«Так співпало, але за цим співпадінням стояло прагнення Росії завадити євроінтеграції України, «заборонити» нам рух до ЄС. Прагнення заборонити нам бути вільними і самостійно обирати своє майбутнє і свої союзи. Вони вважали, що українська енергосистема «впаде». Що нам не вистачить потужностей для забезпечення потреб України у воєнний час. росія захопила і бомбила наші станції, в тому числі атомні, наражаючи світ на ризик атомної катастрофи. Але українська енергосистема вистояла. Всюди, де було можливо, наші енергетики забезпечували людей електроенергією – військових і цивільних, домогосподарства і підприємства», – зазначає міністр.

ОЕС України, за його словами, довела свою надійність і стабільність, пропрацювавши ізольовано 21 день, замість запланованих 3-х.

«Сьогодні ми приєдналися до ENTSO-E, на рік раніше графіку. Україна і Європа становлять тепер єдиний енергетичний простір. Єдиний енергетичний «фронт», де ми підсилюємо одне одного», – заявив Герман Галущенко.

Він наголосив, що значимість цієї події важко переоцінити – вона довела  європейським партнерам надійність нашої енергосистеми.