Турбота про здоров’я для українця – не егоїзм, а патріотизм, нагадують фахівці

Турбота про здоров’я для українця – не егоїзм, а патріотизм, нагадують фахівці

Про те, що здоровий спосіб життя сьогодні – не егоїзм, а патріотизм, нагадують фахівці. Адже для перемоги та відновлення Україні потрібна здорова нація!

Автор: Валентин Фіголь.

Війна – це потужний стрес, який випробовує нас на міцність та витривалість. Про те, що для збереження фізичного та психічного здоров’я в стресовій ситуації важливо вести активний та здоровий спосіб життя, мешканцям Кам’янського нагадують місцеві лікарі, тренери та психологи. Вони сьогодні ведуть онлайн-заняття з різних видів спорту, власним прикладом показують, як громадська активність та волонтерська діяльність допомагають підтримувати бадьорість духу та здоров’я тіла.

«Той, хто тренується – вже переможець, бо щоразу перемагає себе!» – нагадує землякам з Кам’янського Олександр Наконечний, тренер з карате та фітнесу.

Сьогодні до рекомендацій кам’янчанам долучився Віктор Мандзяк, відомий в Україні фахівець з оздоровлення та фітнес-тренер.

Не переїдати

Ця публікація, зазначив пан Віктор, адресована тим, хто має великий вибір продуктів харчування і перебуває у відносному спокої (незважаючи на пронизливі сирени).

«Наші воїни забезпечують нам цей спокій. І якщо ми занехаємо свої тілa, це буде не краща вдячність їм. Думаю, вони би хотіли бачити тих, за кого б’ються – здоровими. Думати про своє здоров’я зараз – це не егоїзм. Це патріотизм. Україна має бути здоровою нацією!» – закликає тренер Мандзяк.

Багато для кого сьогодні життя перетворилось у пересування від телевізора чи комп’ютера до холодильника. «Тобто, ми практично не рухаємось і багато їмо. Це ослаблює наші м’язи, в той час як жировa тканина росте як на дріжджах. Не зовсім здорова історія, точніше зовсім не здорова», – зауважує В. Мандзяк.

Ми їмо не лише коли фізіологічно голодні, нагадує фахівець. Ми споживаємо їжу, коли нам сумно чи тривожно. І це проблема, бо веде до переїдання.

Як відомий тренер пропонує цьому протидіяти?

  1. Тренуйтесь. Банально? Тяжко? Істина в простих речах. Фізичні вправи розвивають м’язи і фізичні якості, та й калорії витрачають – ті, що з холодильника.
  2. Їсти не перед телевізором/телефоном. Прийом їжі – це окремий процес, не сумісний ні з чим іншим. Тільки ви, тарілка і виделка… Не відволікайтесь, гаразд пережовуйте їжу.
  3. Не турбувати холодильник зайвий раз. Сплануйте конкретну кількість прийомів їжі. Наприклад, 3/4 рази на день. Крапка. Лізти в холодильник кожен раз, як стало сумно чи тривожно – до зaйвих кілограмів, однозначно.
  4. Дозувати «смачну їжу». Смачною їжею тренер називає те, що ми можемо їсти цілодобово, перериваючись лише на сон. Це, зазвичай, солодощі, випічка, чіпси, ковбаси. Такою їжею завершуйте трапезу, коли ви вже ситі. І хай це буде трошки – не напхатись, а посмакувати.

«Є ще п’ятий пункт, він настільки потужний, що не потребує 2,3,4. Але він не всім сподобається, як і перший, в принципі», – акцентує пан Мандзяк.

  1. Зараз ми всі перебуваємо в перманентному стресі. Стрес робить людину імпульсивною. Імпульсивна людина погано контролює свою поведінку, харчову теж. Якщо є вибір між гречкою та шоколадом, гречка лишиться цілою… З іншого боку, стрес хочеться заїсти. Ніхто стрес гречкою заїдати не буде, знову шоколад. Якщо у вас вдома є їжа з підкріплюючими властивостями (солодощі, ковбаса, чіпси, випічка), організм не заспокоїться, допоки її не стане. Біда в тому, що така їжа погано насичує. Її дуже легко перeїсти.

Що ж фахівець рекомендує робити?

Поїсти. А тоді, насито, піти/поїхати за продуктами. Насито, щоб вибирати їжу головою, а не животом. Закупитись крупами, цільнозерновим хлібом, картоплею, фруктами, овочами (свіжі, морожені, мариновані, квашені), молоком, м’ясом та рибою. А «смачного» купити на один раз, наприклад, шоколадку на сім’ю. Якщо вдома не буде ласощів, вам не захочеться їсти перед телевізором, і взагалі, зайвий раз заглядати в холодильник. Ви будете їсти, покладаючись на фізіологічний голод. Таке харчування не тільки протидіятиме зайвим кілограмам, а й наситить ваше тіло необхідними речовинами.

Отже, план збереження фігури та здоров’я від В. Мандзяка по пунктах виглядає так: 1,2,3,5 або 1,5. А 1,2,3,4,5 – взагалі ідеально.

«Як можна думати про фігуру і здоров’я, коли війна? Треба! Україна має бути здоровою», – коментує свої рекомендації фахівець зі здорового способу життя.