Минулого тижня на Дніпропетровщині через підпал сухостою та сміття вигоріло майже 350 га

Минулого тижня на Дніпропетровщині через підпал сухостою та сміття вигоріло майже 350 га

З 14 по 20 березня на Дніпропетровщині сталося 323 пожежі в екосистемах. Вигоріло майже 350 га. Найбільше загорянь – у Криворізькому, Дніпровському та Кам’янському районах. Причина – підпал сухостою або сміття. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.

«Лише за вчора з області було понад 80 пожеж в екосистемах. А особливо палії активізувалися цими вихідними. Так деякі мешканці влаштовують «весняне прибирання», – сказала прес-офіцер ДСНС у Дніпропетровській області Євгенія Дудка.

Вона вкотре наголосила: такі пожежі шкодять чорноземам, вбивають тварин та птахів. Вогонь може легко перекинутися на ліс або будинки.

«Більше того – під час воєнного стану це відволікає від бойових завдань рятувальників, військових та правоохоронців. Тому у березні до Кримінального кодексу України внесли зміни. Тепер навмисні підпали розцінюються як кримінальний злочин. Це диверсія», – підкреслила Євгенія Дудка.

Тих, хто не чує закликів та продовжує палити сухостій, очікує штраф до 21 420 грн. Або ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.