Чиста й охайна голова допомагає зберегти здоровий глузд, нагадує відомий перукар з Кам’янського

Чиста й охайна голова допомагає зберегти здоровий глузд, нагадує відомий перукар з Кам’янського

Ритуали чистоти рятують життя в кризових ситуаціях, кажуть фахівці з людського здоров’я та поведінки. Зокрема, зберігати в чистоті та охайності зачіску корисно для збереження здоров’я та здорового глузду, нагадує Андрій Перездрієнко, перукар, відомий в Кам’янському та за його межами як «маестро Перець».

Автор: Валентин Фіголь.

Доглядати за волоссям – це ритуал, який в стресовій ситуації допомагає зберігати здоровий глузд та позитивний настрій, зазначає пан Андрій, перукар зі стажем більше 30 років.

«Неохайна голова – вірна ознака пригніченого стану психіки та слабкого здоров’я. Це вам підтвердить будь який лікар чи психолог», – ділиться досвідом майстер. Тому він рекомендує особливу увагу приділяти щоденному догляду за шкірою голови та волоссям  – зробити це своєрідним ритуалом чистоти та самодопомоги.

«До перукарні заходило вже кілька біженців, які вирвались із пекла війни – і одразу прийшли поправити зачіску, – розповідає майстер, який зараз працює в перукарні «Аліса» на вулиці Воїнів-Афганців. – Одна жіночка з Волновахи – схудла та бліда після пережитого, після процедури спитала, де можна зробити гарний манікюр…».

Ще замолоду початкуючий перукар Перець дізнався, що психіатри та психологи рекомендують людям із суіцидальними настроями поміняти зачіску: «З тих пір я бачу свою місію в тому, щоб допомагати людям виживати в цьому жорстокому світі».

Зв’язок між доглядом за зачіскою та здоров’ям очевидний і для рефлексотерапевтів: на голові розташовано десятки біологічно активних точок, масаж яких під час маніпуляцій з волоссям знімає напругу і допомагає розслабитись, покращити кровообіг головного мозку тощо.

Чиста й охайна голова допомагає зберегти здоровий глузд, нагадує відомий перукар з Кам’янського - ФОТО

«Людина часто сприймає себе такою, яку бачить в дзеркалі, – акцентує маестро Перець. – Якщо бачить розкуйовджену засалену лахудру – то так і почувається…»

Весна – непростий період для шкіри та волосся, нагадав перукар, тому що затяжний сезон зими значно підсушив їх, а для повернення здорового вигляду ще не вистачає натуральних поживних речовин.

Важливо правильно підбирати засоби для догляду за волоссям та шкірою голови, наголосив фахівець.

У «весняному» шампуні обов’язково повинні бути присутніми вітаміни Е, С (найбільш ефективні в плані поживності) і В (у складі повинні бути пантентол і ретинол). Для усунення сухості волосся потрібно вибирати засоби з колагеном і еластином.

Не варто зловживати феном, щоб не пересушувати волосся ще більше.

Потрібний масажуючий гребінець, який би не ламав крихке після зими волосся та не видирав його з корінням.

Варто пити достатньо води, щоб її вистачало і волоссю. Існують також спеціальні засоби для зволоження волосся, які можна застосовувати раз-два на тиждень до самого літа.