Український бізнес відмовляється від російських товарів та партнерів

Український бізнес відмовляється від російських товарів та партнерів

«Жодних справ з тими, хто платить за війну!» – під таким девізом український бізнес розриває ділові стосунки з російськими партнерами. Так, аграрії Дніпропетровщини агітують колег відмовлятись від російської агрохімії та насіння. А журналісти пропонують технології перевірки зв’язків бізнесу з резидентами РФ та Білорусії.

Автор: Валентин Фіголь.

Слідом за міжнародними санкціями українські бізнесмени теж розривають стосунки з діловими партнерами з РФ та РБ. Наприклад, вельми активні в цьому наші аграрії.

Російський бізнес зараз годує російську армію, яка вбиває українців. Про це пишуть сьогодні в соцмережах, зокрема, аграрії Дніпропетровщини. «Падіння імперії та перемога України тим скоріше прийде, чим скоріше населення РФ почне голодувати і нічим буде кормити їх армію!» – написала днями підприємиця з Кам’янського, яка торгує агрохімією.

Фермери сьогодні агітують своїх колег відмовлятись від російських насіння, добрив та засобів захисту рослин. Судячи з коментарів в соцмережах, багато хто згоден і готовий переходити на інших постачальників. Аграрії звертають увагу на те, що деякі великі сільгоспвиробники поводяться непатріотично, користуючись російськими товарами.

«Логічний зв’язок аграріям, яких поки ще не бомблять в Україні, не зрозумілий, – пишуть фермери з Кам’янського. – Ти в нього купив, а він за ті гроші купив ракету та нагодував десантника, який приїхав вбивати українців. Так це працює, панове!»

Сьогодні десь 16 000 компаній в Україні мають кінцевими бенефіціаріями резидентів РФ та РБ. Компанія може мати українську реєстрацію, але її засновниками можуть бути особи з російської сторони.

Воєнний стан в Україні принципово змінив правову ситуацію у питаннях взаємовідносин з РФ.

Так, почав діяти «Закон про вилучення», що передбачає примусове вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів.

Існують санкційні обмеження, які можуть призвести до зупинення діяльності компанії.

Працюють обмеження руху коштів щодо резидентів РФ/РБ та юридичних осіб, де кінцевими бенефіціарами є резиденти РФ чи РБ.

На державному рівні блокуються нотаріальні дії за участю осіб, пов’язаних з компанією-агресором.

Сьогодні перевірити своїх партнерів і контрагентів вважається патріотичним обов’язком відповідального бізнесу. Адже так підприємці зможуть убезпечити себе від можливих ризиків, а також не допустити, аби за українські гроші збагачувались ті, хто фінансує війну проти України.

Інструмент для перевірки свого контрагента чи партнера на наявність зв’язків з країною-агресором та її сателітом запропонували українські журналісти. Для цього достатньо ввести назву чи код ЄДРПОУ у функціоналі аналізу та перевірки контрагентів в LIGA360, і система підкаже, чи варто мати співпрацю з таким партнером.