Європейці хочуть допомогти Україні продавати зерно за кордон, щоб врятувати світ від голоду

Європейці хочуть допомогти Україні продавати зерно за кордон, щоб врятувати світ від голоду

Європейська комісія збирається створити спеціальні торгові маршрути з України, щоб полегшити експорт зерна та іншої агропродукції. Так європейці намагаються врятувати світ від майбутнього голоду.

Автор: Валентин Фіголь

Спеціально створені маршрути, названі «зеленими коридорами», мають спростити перевезення сільськогосподарської продукції та живих тварин в обох напрямках – до Європи та в Україну. Про це розповів єврокомісар із питань сільського господарства Януш Войцеховський, пише Politico.

Такі «зелені коридори», акцентує єврокомісар, потрібні Україні, оскільки традиційний шлях експорту аграрної продукції через порти Чорного моря заблоковано російськими військовими кораблями.

«Європейська комісія готова організувати такі зелені коридори», – сказав Войцеховський. Відновлення експорту зерна з України, за його словами, є критичним для запобігання глобальній продовольчій кризі.

Ще на початку березня АТ «Укрзалізниця» почало розробляти маршрути для експорту зерна через сусідні країни. «Це не тільки українська проблема, доля українського зерна на світовому ринку складає 11%, доля соняшникової олії – 55%», – заявила пресслужба компанії.

Нагадаємо, в 2020/2021 маркетинговому році (липень-червень) Україна експортувала 48,8 млн тонн зернових та олійних культур з урожаю 84,2 млн тонн.

У 2021 році завдяки сприятливим погодним умовам Україна зібрала рекордний урожай – понад 100 млн тонн. За таких умов Українська зернова асоціація прогнозувала експорт понад 60 млн тонн.

Цьогоріч посівна в Україні почалась, попри бойові дії. В аграрному секторі Кам’янського району, зокрема, завершується робота по внесенню добрив, підживленню підкореневому озимої пшениці та озимого ячменю, продовжуються роботи по боронуванню та культивації. Про це розповів Олег Гапіч, очільник районної військової адміністрації.

На сьогоднішній день всі фермерські господарства Кам’янського району вже розпочали посівну, йдуть роботи по посіву ярого ячменю та гороху.  Але об’єми посівів поки що значно менші за прогнозні на цей рік.

Так, ячменю фермери району засівають на 6,85 гектарах із прогнозованих 24 тисяч гектарів. Горох засіяно на площі 485 га з прогнозних 2,36 тис. га.

Іде підготовка до посіву вівса та ярової пшениці, додав О. Гапіч.