Більше сотні тисяч гектарів української землі «працює на окупантів та їх союзників”

Більше сотні тисяч гектарів української землі «працює на окупантів та їх союзників”

В Україні понад сотня тисяч гектарів сільськогосподарських земель «працює на окупантів», заявляють представники «Української природоохоронної групи». Розірвати угоди з російськими та білоруськими орендарями землі закликають українців природоохоронні активісти.

Автор: Валентин Фіголь.

Через те, що приблизно третина орних земель України знаходиться в умовах окупації російськими військами, або пережила військові дії і тепер замінована, – економічний інтерес до максимально вигідного використання землі сильно виріс. Також і уряд України закликає людей вирощувати продукти на всіх вільних земельних ділянках, запровадивши проєкт «Сади Перемоги».

«На жаль, це призведе до збільшення кількості випадків розорювання природних степів і луків, – пишуть активісти «Української природоохоронної групи». – Українціі вже неодноразово повідомляли нам про нові факти розорювання природних територій за час війни».

За допомогою ресурсу «vkursi.pro» (https://vkursi.pro/russianbeneficiary) та сервісу земельної аналітики та даних Vkursi Zemli (http://zemli.vkursi.pro), природозахисники дізнались, що в Україні чимала площа сільськогосподарських земель працює на окупантів.

«В багатьох випадках землі сільськогосподарського призначення знаходяться у користуванні компаній, які юридично (через засновника, власника чи бенефіціара) пов’язані з росією чи Білоруссю. Виходить, що частина українських земель окупована росією, а інша частина продовжує виснажуватись працюючи на кишені окупантів!» – зауважують активісти.

За наведеними даними, російськими і білоруськими кампаніями орендується понад 110 тисяч гектарів земель в 21 адміністративній одиниці України. Найбільша кількість з них розміщена на Херсонщині – 17 тис. га, Полтавщині 15 тис. га та у Запорізькій області 14,5 тис га.

«Ми цілком підтримуємо політику уряду України відносно припинення будь-яких економічних зв’язків, вигідних агресорам. В Україні не має бути бізнесу, що фінансує війну проти України. Крім того, це ще й призводить до знищення природної спадщини України», – заявляють члени «Української природоохоронної групи».

Вони підготували 135 звернень до об’єднаних територіальних громад України, землі яких орендують російські і білоруські агровиробники з проханням терміново розірвати договори оренди землі з ворожим орендарем. Аналогічну інформацію активісти також передали до Служби Безпеки України.

«Розраховуємо, що українська земля буде раціонально використовуватись українцями, а природні території залишаться недоторканими», – коментує ситуацію «Українська природоохоронна група».