Воєнне життя тилового міста або як Кам’янське допомагає переселенцям

Воєнне життя тилового міста або як Кам’янське допомагає переселенцям

До Кам’янського щодня прибуває велика кількість переміщених та постраждалих від війни українців. З метою створення умов, в яких переміщенні громадяни можуть швидко та комплексно вирішити першочергові питання, міський голова надав доручення щодо організації Центру турботи для переміщених та постраждалих осіб. Також в місті налагоджений постійний збір ресурсів для підтримки територіальної оборони та силових структур.

Центр турботи для переміщених та постраждалих осіб

Центр турботи розпочав роботу з 30 березня. З цього часу і на кінець квітня через центр у місті зареєструвалися 7528 переміщених осіб, які отримали у Центрі турботи 19859 необхідних послуг.  Зараз до Центру турботи за вирішенням різних питань щодня звертається понад 1000 громадян.

Для громадян, які знайшли прихисток у нашому місті, у Центрі турботи організовано надання  наступної підтримки та послуг:

 • первинна реєстрація у місті для отримання необхідної соціальної підтримки;
 • отримання довідки ВПО та отримання відповідних виплат для переміщених осіб;
 • отримання гуманітарної допомоги (одяг, ліки, харчі, побутові засоби);
 • пошук тимчасового житла;
 • відновлення втрачених, пошкоджених документів (паспорти, свідоцтва, пенсійні та соціальні посвідчення, ідентифікаційні податкові номери тощо);
 • отримання допомоги з працевлаштування та вирішення питань, пов’язаних з тимчасовою втратою працездатності;
 • переведення, переоформлення пенсійних та соціальних виплат;
 • отримання правової консультації;
 • психологічна підтримка;
 • підтримка сімей з дітьми (дистанційне та інклюзивне навчання, тимчасовий догляд у дитсадку тощо);
 • консультація та супровід лікаря;
 • перевипуск банківських карток, відкриття рахунків (Приватбанк).

З метою сприяння українцям у тимчасовому перебуванні у Кам’янському, стабілізації свого стану та комфортного перебування у місті, Центр турботи для переміщених та постраждалих громадян  розміщується на базі ЦНАП по проспекту Василя Стуса, 10/12 та працює 7 днів на тиждень з 8:00 до 17:00 без перерв.

Фронт-офіс центру адаптований для перебування великої кількості громадян, має місця для перебування дітей та людей з інвалідністю. Щодня на базі центру проводять спортивно-розважальні заході для дітей.

ЦНАП також розширив перелік послуг, які можна отримати у Центрі турботи. Новими сервісами є:

 • прийом заяв про пошкоджене майно
 • сервісні послуги оператора мобільного зв’язку Київстар
 • прийом заявок на участь у програмі матеріальної підтримки для ВПО від Агентства у справах біженців ООН

Пункти збору ресурсів для підтримки територіальної оборони

З 26 лютого у Кам’янському почали роботу пункти збору ресурсів для зміцнення батальйону Кам’янського району територіальної оборони та силових структур.

Пункти продовжують свою роботу щоденно без вихідних з 8.00 до 17.00 за адресами:

 • у правобережній частині міста по просп. Василя Стуса, 10/12, ЦНАП, тел.: 067 719 90 81
 • на лівобережжі міста по просп. Перемоги, 45, терцентр надання соціальних послуг, тел.: 097 612 29 87

Кожен пункт збору ресурсів забезпечений телефонним зв’язком для надання консультацій та відповідей на питання щодо забезпечення тероборони.

У місті налагоджено ефективну комунікацію з волонтерами. Найбільшими волонтерськими пунктами збору ресурсів є ресторан «Дача», який координує ресторатор Олена Біла та волонтерський пункт у школі №40, який координує підприємець Олександр Крутько.

Відповідно до щоденно наданих підрозділами тер оборони заявок, у ресторані «Дача» та інших точках, розміщених у всіх районах міста, здійснюється приготування страв для всього складу тероборони, правоохоронних підрозділів та блокпостів. Організовано щоденну триразову доставку гарячих страв до всіх точок дислокації наших воїнів.

Містом проведено роботу значну роботу з організації складських приміщень та холодильних установок для розміщення резервних запасів продуктів харчування загальним об’ємом понад 1000 тон.

Продовжується співпраця з підприємством «Оріль-Лідер», «Тритон», хлібопекарнями міста щодо забезпечення регулярних поставок продовольства.

Завдяки підтримці військової адміністрації на регіональному рівні організовані поставки продуктів харчування першої необхідності відповідно до потреб міста.

Слід зазначити, що активність громадян щодо передачі різноманітних ресурсів до пунктів збору, у порівнянні з першими тижнями роботи, дещо знизилась. Тим не менш, підтримка продовжує надходити як з боку організацій, так і від пересічних громадян.