Що робити, якцо ціни у чеку і на ціннику не співпадають: поради правників

Що робити, якцо ціни у чеку і на ціннику не співпадають: поради правників

Часто, ціни у чеку і на ціннику не співпадають. При цьому намагаючись з’ясувати причину такої невідповідності, у відповідь чуємо пояснення: «Акція закінчилась, нові надходження, ще не встигли змінити цінник, але у програмі вже забита нова ціна». Й тільки інколи чуємо: «Вибачте, зараз все виправимо».

Що робити в таких випадках, пояснили в Кам’янському місцевому центрі з надання безоплатної правової вторинної допомоги.

Неактуальність цінників – проблема не покупців, тому Ви маєте право вимагати повернення різниці вартості, якщо вже сплатили, відмовитись від покупки або придбати товар за вказаною на ціннику ціною.
Частиною 1-ю статті 15-ої Закону України «Про захист прав споживачів» передбачено право споживача на отримання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію, в тому числі, повинна містити дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції.

Частина 3-я цієї ж статті встановлює вимоги до цінника. Так, продавець (виконавець), який реалізує продукцію, повинен обов’язково зазначати ціну кожної одиниці такої продукції або однієї категорії продукції та ціну однієї стандартної одиниці цієї продукції. Написи щодо ціни реалізації продукції мають бути чіткими і простими для розуміння. Ціна продукції повинна включати в себе всі податки та неподаткові обов’язкові платежі, які відповідно до законодавства сплачуються споживачем під час придбання відповідної продукції.

Відповідно до пункту 8-го статті 3-ої Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України.

Отже, як діяти:

– Сфотографувати цінник, залучити свідків та викликати адміністратора. Вимагати зафіксувати різницю в цінах.
– Не приймати аргумент «Ціни змінили зранку, ще не встигли замінити цінники». Це взагалі не проблема покупця.
– Додатково можете написати скаргу у Книгу відгуків та пропозицій та до Держпродспоживслужба.

Що сказати адміністратору:

Відповідно до ст.691 Цивільного кодексу України Покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Отже, магазин зобов’язаний продати товар за ціною, встановленою на ціннику або повернути кошти.