Переселенці та порожні полиці в бібліотеках Кам’янського

Переселенці та порожні полиці в бібліотеках Кам’янського

Вимушені переселенці пожвавили роботу бібліотек Кам’янського незвичною читацькою активністю. «У нас іноді бувають порожні полиці…» – дивуються бібліотекарі.

Автор: Валентин Фіголь.

Переселенці виявились вельми активними читачами, поділилась дивиною Тетяна Герасюта, заступник директора централізованої бібліотечної системи Кам’янського.

«Те, що переселенці – активні читачі, ми помітили одразу після 2014 року, – пригадує Тетяна Іванівна. – Але тоді їх було не так багато!..»

Сьогодні в Кам’янському перебуває до півтора десятки тисяч вимушених переселенців зі східних регіонів України. Тож бібліотекарі вже помітили різкий сплеск читацької активності.

«Приходять переселенці – дорослі та діти, записуються до бібліотеки цілими родинами!» – розповідає бібліотекар.

Що читають переселенці? Все підряд! Класичну художню літературу, сучасні бестселери, книжки по психології, збірки корисних порад…

Цікаве спостереження зробили бібліотекарі щодо вікової категорії нових читачів. Переважна більшість – діти та підлітки, або вже дорослі люди у віці за 40 років. Молоді люди серед читачів – рідкість, такі зазирають до бібліотеки, щоб посидіти за комп’ютером або зарядити гаджета.

Нові читачі також охоче купують книжки на бібліотечному розпродажі. Є в центральній бібліотеці Кам’янського стелаж, на якому книжки, що їх принесли люди і віддали закладу. З цих книжок бібліотекари влаштували благодійний розпродаж. Переселенці охоче купують тут книжки. Днями один відвідувач купив більше десятка томів різних авторів та жанрів.

Така читацька увага надихає, визнає пані Тетяна: «Коли до бібліотеки йдуть люди і беруть книжки почитати – це певний привід для оптимізму, я вважаю».