Визначено дату закінчення навчального року в школах Кам’янського

Визначено дату закінчення навчального року в школах Кам’янського

Департаментом з гуманітарних питань Кам’янської міськради визначено дату закінчення навчання в школах міста в 2021/22 навчальному році.

Автор: Валентин Фіголь.

Навчальний рік завершиться в школах Кам’янського 7 червня, повідомила Оксана Живага, заступник директора департаменту з гуманітарних питань міськради.

Цьогоріч Міносвіти, нагадаємо, дозволило самоврядуванню на місцях самостійно визначати дату завершення навчального року.

Навчання в закладах середньої освіти має тривати заплановану кількість робочих днів, пояснила О. Живага. Через воєнний стан наприкінці зими та на початку весни школярі отримали 2 тижні додаткових канікул. З іншого боку, було скасовано вихідні на початку травня. Якщо підрахувати, то в результаті отримаємо, що навчальний рік має завершитись 7 червня.

Щодо підсумкового оцінювання, Міносвіти ще на тому тижні надав рекомендації. Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти може здійснюватися, за потреби, з використанням технологій дистанційного навчання.

Семестрове оцінювання за ІІ семестр, в залежності від ситуації, може здійснюватися за результатами тематичного поточного оцінювання в ІІ семестрі, у вигляді письмової контрольної роботи, онлайн тестування, діагностичної роботи, усної співбесіди тощо.

Річне оцінювання у МОН рекомендують здійснювати на підставі семестрових або скоригованих семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково має бути середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри. Під час виставлення річної оцінки мають враховуватися динаміка особистих результатів навчання учня з предмета та уміння застосовувати набуті знання.

За відсутності в учнів з числа тимчасово переміщених осіб та з тимчасово окупованих територій задокументованих результатів оцінювання за І семестр річне оцінювання може здійснюватись за результатами ІІ семестру. Також за відсутності в учнів результатів підсумкового оцінювання за ІІ семестр річне оцінювання може здійснюватись за результатами І семестру з урахуванням поточного оцінювання в ІІ семестрі.

Окрім того, для проведення семестрового та річного оцінювання здобувач освіти може надати інформацію з електронного журналу та щоденника, у тому числі електронного, за попереднім місцем навчання.