Дефіциту гаджетів, навіть популярних у воєнний час, в Кам’янському нема

Дефіциту гаджетів, навіть популярних у воєнний час, в Кам’янському нема

Ринок гаджетів в Кам’янському потихеньку відновлюється, кажуть підприємці – дефіциту нема навіть на прилади, які кам’янчани купують найчастіше у воєнний час.

Автор: Валентин Фіголь.

Мешканці Кам’янського в останні два місяці майже перестали купувати техніку для розваг – популярні прилади, які забезпечують автономію та зв’язок. Про це розповів підприємець з Кам’янського Євген, який торгує гаджетами та ремонтує їх багато років.

В цьому кам’янчани цілком в загальноукраїнському споживацькому тренді, свідчать учасники ринку та публікації в ЗМІ.

Вже за перший місяць війни попит на техніку та електроніку змінився кардинально. Про це у коментарі  Liga.Tech говорить Олексій Зозуля, СЕО мережі «Фокстрот». Це пов’язано з потребою забезпечити військових, тероборонців, переселенців та волонтерів засобами зв’язку, автономними джерелами енергії тощо.

«Водночас українці практично не купували телевізори. Їхні продажі впали драматично, оскільки така техніка не є предметом першої необхідності», – зазначив О. Зозуля.

За його словами, у квітні українці почали купувати і холодильники, і телевізори та дрібну побутову техніку. Але останнє, знову ж, часто купували для захисників та переселенців – чайники, обігрівачі, мікрохвильовки та мультиварки…

Приблизно те ж саме розповів Артур Матковський, директор з маркетингу мережі «АЛЛО».

«Найменший попит має стаціонарна техніка – телевізори та великогабаритна побутова техніка: споживачі економлять кошти та не поспішають із великими покупками», – прокоментував ситуацію А. Матковський. – Майже зникли емоційні придбання – заради розваги».

У мережі Цитрус також говорять про попит на повербанки, зарядні пристрої, телефони та дроти. Велику побутову техніку та частково дрібну побутову українці, навпаки, купують у них менше.

Найбільше продажів в категорії побутової техніки в мережі «Rozetka» – електрочайники та пилососи.

«Люди намагаються повернути собі хоча б частину свого звичного життя. Ті, хто повертаються додому, насамперед піклуються про чистоту житла»,- цитують ЗМІ говорить Владислава Чечоткіна, співзасновника «Rozetka».

Найкраще, на його думку, силу та характер українців описує найпопулярніший запит – усе, що може знадобитися армії та ТрО. Люди шукають для них такі товари, як генератори, попри те, що самі опинилися у скрутному фінансовому становищі.

Дефіциту гаджетів в Кам’янському нема, зауважує місцевий продавець. Всі великі мережі працюють, і продають всі основні групи товарів, запевнив він.

«На початку весни були проблеми з постачанням, але наші колеги швидко адаптуються до екстремальних умов ведення бізнесу, – зауважив Євген. – Все завозиться, але вже в об’їзд, тобто логістика дорожчає. Енергоресурси дорожчають, валюта теж, а закупівлі до неї прив’язані… Отже, все подорожчало на третину десь».