Кам’янчан закликають допомагати через платформу єДопомога

Кам’янчан закликають допомагати через платформу єДопомога

Міський голова Андрій Білоусов повідомив, що в місті доба минула без надзвичайних ситуацій. Кам’янське працює і живе.

Також очільник міста повідомив, що на сьогодні Кам‘янське прихистило вже більше 14 тисяч вимушено переміщених осіб, всі вони потребують допомоги.

“Звертаю Вашу увагу на створену Міністерством соціальної політики України спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Програмою розвитку ООН в Україні за фінансової підтримки Швеції платформу єДопомога.
Метою функціонування Платформи є надання допомоги кожному, хто постраждав внаслідок російської агресії. На платформі можна дізнатися, як отримати грошові кошти від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками тощо.
Платформа дозволяє громадянам швидко зареєструватися та залишити заявку на допомогу, яка може одночасно включати продукти харчування, засоби гігієни, ліки та інше. Також, на платформі реєструються благодійники.

Для зручності благодійників передбачена можливість фільтрування замовлень: обрати область, місто, категорію товару, отримувача (фізичну чи юридичну особу).

Отримати допомогу через платформу єДопомога можна двома способами:

1. Онлайн – благодійник обирає заявку та оплачує з будь-якої країни світу Передплату єДопомога на суму 200, 500 або 1000 грн., а реципієнт допомоги отримує смс с кодом.
Реципієнт допомоги самостійно відвідує один з магазинів «Сільпо», «Фора», «Фоззі» та інші, обираючи товари з тих категорій, що були вказані в заявці та показує або диктує код, отриманий в смс повідомленні.

2. Допомога з рук в руки – доставляється за обраними благодійником заявками самостійно або поштовими операторами.
Платформа єДопомога доступна за посиланням: https://edopomoga.gov.ua
Допомогти іншим або попросити допомогу: https://social.edopomoga.gov.ua.
Об’єднуючи наші зусилля ми стаємо непереможними !
Разом до Перемоги!”, – повідомив Білоусов.

Інформація стосовно змін до Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме:

Урядом внесені зміни до Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189.
Рішенням Уряду визначено, що тимчасова державна допомога призначатиметься з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина, в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Середньомісячним сукупним доходом сім’ї є обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім’ї, одержаний ними протягом попередніх шести місяців.
Попередні шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги.
Також з 1 січня 2022 року буде проведено перерахунок розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, виплату якої було проведено у січні – травні 2022 року, із урахуванням виплачених сум цієї допомоги.
Інформація стосовно виплат для ВПО та змін у законодавстві відносно призначених виплат – за посиланням.