Не вимагати від захисників щоденних перемог – закликав українців президент Зеленський

Не вимагати від захисників щоденних перемог – закликав українців президент Зеленський

Не поширювати в соцмережах надмірних емоцій з вимогами щоденних перемог на фронті, бо це створює специфічний тиск на захисників – з таким закликом звернувся до українців Володимир Зеленський.

Автор: Валентин Фіголь.

Заклик до стриманості в коментарях пролунав у відеозверненні президента ввечері 10 травня.

У своїй промові Зеленський розповів про своє спілкування з європейськими політиками: «Потребуємо принциповості в санкціях, в підтримці… Говорили про посилення України та про те, як європейці можуть долучитись до післявоєнного відновлення країни».

Президент подякував західним країнам за підтримку. Зокрема, за відкриття посольств у Києві, що свідчить про віру міжнародної спільноти в перемогу України. Вже 36 іноземних представництв працюють в столиці, і це також підтримка, зауважив пан Зеленський.

Очільник держави поділився гарними новинами: українські війська відганяють агресора від Харкова, виявляючи при цьому «надлюдську силу, щоб вигнати армію загарбників».

Водночас президент закликав українців, «особливо тих, хто в тилу», не поширювати надмірних емоцій в соцмережах: «Не варто створювати такого специфічного морального тиску, коли щотижнево, навіть щоденно очікуються певні перемоги!..». Збройні сили бо і так роблять все можливе для звільнення території України.

10 травня президент ознайомився з роботою міжнародної групи, яка розробляє «дорожню карту» енергетичних санкцій проти росії. Важливо зробити так, щоб санкції одночасно перешкодили росіянам вести війну і не порушили міжнародну енергетичну безпеку.

Завершив своє звернення пан президент сумною звісткою: помер Леонід Кравчук, перший президент України.

«Він був тією людиною, яка вміла найти мудрі слова, які почули б всі українці, – згадав покійного колегу В. Зеленський. – Що б не було, він завжди залишався з Україною». Президент зазначив, що пан Кравчук, завдяки своїй мудрості, був по-особливому веселою людиною і завжди готовим допомогти порадою.