Майже 5 млн українців втратили роботу через війну

Майже 5 млн українців втратили роботу через війну

Від початку повномасштабного російського вторгнення Україна втратила 4,8 мільйона робочих місць. Про це йдеться у звіті Міжнародної організації праці (МОП), яка є установою ООН, повідомяє hromadske.ua.

За прогнозами, в разі ескалації військових дій кількість втрачених робочих місць збільшиться до 7 мільйонів. А якби бойові дії припинилися негайно, можна було б швидко повернути 3,4 мільйона робочих місць, припускають в МОП.

У звіті йдеться, що від початку війни понад 5,23 мільйона українців виїхали до сусідніх країн — це переважно жінки, діти та люди старші 60 років. Із загальної кількості біженців приблизно 2,75 мільйона людей працездатного віку, з них 43,5% (1,2 мільйона) раніше працювали, але втратили або залишили роботу.

Також зазначається, що війна в Україні може спричинити перебої з робочими місцями в сусідніх країнах, зокрема Угорщині, Молдові, Польщі, Румунії та Словаччині. Якщо бойові дії триватимуть, українські біженці будуть змушені залишатися там довше, що чинитиме додатковий тиск на ринок праці та системи соціального захисту, а також збільшить безробіття.