Як війна вплинула на притулки для тварин

Як війна вплинула на притулки для тварин

Внаслідок війни в Україні кількість тварин в притулках та на утриманні зооволонтерів зросла на 20-30% у тилових областях, на 60% у зооволонтерів та на 100% і більше у притулках прифронтових областей. Більшість цих тварин – домашні, покинуті господарями при евакуації. Про це повідомили у Save Pets of Ukraine.

В Україні створили базу притулків для собак та котів і підрахували кількість тварин, які потребують допомоги.

В ході першого перепису притулків для тварин станом на січень 2023 року в Україні зафіксовано 510 притулків, стерилізаційних центрів та зооволонтерів, які опікуються покинутими тваринами. Під опікою притулків та волонтерів знаходяться 25 799 собак та 19 473 коти.

Згідно з даними перепису, внаслідок війни в Україні кількість тварин в притулках та на утриманні зооволонтерів стрімко зросла: на 20-30% у тилових областях, на 60% у зооволонтерів та на 100% і більше у притулках прифронтових областей. Більшість тварин, яким надано притулок у час повномасштабної війни – домашні, покинуті господарями при евакуації.

Водночас притулки зіштовхнулись зі значним браком ресурсів. Їхнє основне джерело допомоги – пожертви українців – знизилось через масову міграцію та падіння рівня доходів.

Дослідження було ініційовано з метою зацифрувати масштаб катастрофічного впливу на життя тварин, спричинений повномасштабним вторгненням. Дослідження проведено українським центром вивчення громадської думки «Соціоінформ» на замовлення найбільшого українського виробника харчування для котів та собак Kormotech, який у 2022 році заснував національну ініціативу Save Pets of Ukraine.

З березня 2022 року по січень 2023 року ініціатива Save Pets of Ukraine надала майже 1000 тонн корму притулкам та зооволонтерам, що становить чверть загальнонаціональної потреби. З них 20% надано компанією Kormotech, решта надійшла від партнера ініціативи – благодійного фонду U-Hearts та іноземних донорів.