Дитячий письменник з Кам’янського отримав польський Орден Усмішки

Дитячий письменник з Кам’янського отримав польський Орден Усмішки

«Веселий чарівник» – відомий у Кам’янському і за його межами дитячий письменник та масажист Олег Майборода, отримав польський Орден Усмішки.

Автор: Валентин Фіголь.

Нагорода і герой

Олег Майборода – відомий в нашому місті дитячий масажист, музикант-аматор і автор дитячих книжок. Він написав майже сто книжок, серед яких – “Їжачок – рятівничок”, “Чудасія», “Англійська абетка”, “Весела зарядка”, «Не зовсім казки», «Знаю я один секрет», «А ти знаєш що я знаю», «Дитяче хоку» тощо.

Орден Усмішки, який на початку травня отримав О. Майборода – спочатку польська, а потім міжнародна нагорода, що присуджується відомим людям, які приносять дітям радість. Нагорода була заснована польським журналом «Kurier Polski» в 1968 році. А через 11 років, у 1979 році, Орден набув статусу міжнародного рішенням Генерального секретаря ООН.

Орденом нагороджуються найпопулярніші серед дітей дорослі. Діти називають своїх кандидатів, і в перший день весни міжнародне журі оголошує кавалерів «Ордену Усмішки», а в останній день осені відбувається вручення Нагороди. Лицарів ордена обирають в результаті великого обговорення і голосування в школах і ліцеях Польщі.

До комісії (капітулу) входять 60 чоловік-представників держав: Польща, Великобританія, Аргентина, Австралія, Білорусь, Бельгія, Франція, Ізраїль, Канада, Німеччина, Росія, Туніс, Україна, США, Угорщина, Італія , Румунія, Литва, Чехія, Азербайджан, Грузія, Вірменія, Японія, Сербія. Більшість з них – громадяни Польщі.

Дитячий письменник з Кам’янського отримав польський Орден Усмішки - ФОТО

Є одна незвичайна вимога до лауреатів: перед врученням нагороди кожен з них повинен випити склянку лимонного соку з посмішкою на обличчі. Ідея полягає в тому, щоб в найскладніших ситуаціях знайти в собі сили і подарувати дитині усмішку.

Це далеко не перша нагорода пана Майбороди за творчість. У 2014 році він став одним з переможців міжнародного конкурсу «Нові добрі казки», який запровадив благодійний фонд «Діти – дітям». У цьому ж році отримав лауреата премії ім. Леся Мартовича.

У 2015 році Книга «Весела навчайка» стала лауреатом Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика, який щорічно відбувається у м. Червонограді

Поезія Олега Майбороди представлена на міжнародних конференціях і виставках, зокрема в Канаді, США, Великій Британії, Угорщині.

Пан Олег – бажаний гість на книжкових форумах та ярмарках «Книжковий арсенал» (Київ), Львівський книжковий форум, Книжкова толока «Запоріжжя», книжковий ярмарок «Український дім»(Київ).

Мрії «веселого чарівника»

В дитинстві Олег Вікторович мріяв стати зоологом і відпустити бороду та палити люльку. Однак життя склалося інакше він працює масажистом у поліклініці і навіть не палить – він допомагає дітям долати їхні хвороби. Його девіз: «Все буде добре».

«Життя дається один раз. І витрачати час на сум не раціонально», – говорить письменник, який у сорок років почав з нуля вивчати гру на саксофоні.

Щоб писати для дітей, треба вміти дивитись на світ по-дитячому, каже письменник. Дорослим взагалі варто уважніше ставитись до дітей та їхнього світу, щоб зберігати зв’язок між поколіннями, переконаний пан Олег, якого в Кам’янському називають «веселим чарівником».

Дитячий письменник з Кам’янського отримав польський Орден Усмішки - ФОТО

«У дітей і так крадуть дитинство. Причому, самі ж дорослі. Впевнений, що дитяча література, як і їжа, має бути різною. І повчальною, і розважальною. А «дитячість» мені навпаки допомагає «накачувати м’язи» фантазії, без якої автор – лише скелет», – коментує автор джерела свого натхнення.

Є у пана Олега найзаповітніша мрія: «Мрію знайти новий напрям у дитячій літературі. Ось так – скромно і направду».