Що варто робити в квітні садоводам Кам’янського

Що варто робити в квітні садоводам Кам’янського

Квітень – найгарячіший місяць весняних робіт на присадибній ділянці чи в палісаднику. Що саме варто робити в квітні садоводам Кам’янського, рекомендує арборист Олександр Воронін, власник садового центру «Дворик».

Автор: Валентин Фіголь.

Чого робити не варто

«Не біліть дерева, – розповідає О. Воронін. – Ніякої користі від квітневої побілки немає, лише зайве витратите час та гроші».

Фахівець наголошує на забороні палити листя і сухий минулорічний бур’ян. По-перше, це заборонено законом. По-друге, більше користі рослинні рештки принесуть як мульча або в компості.

Підготовка саду

«Роботи в квітні просто купа! – коментує момент О. Воронін. – Для зручності поділимо рекомендації на пункти».

Відгрібіть стару мульчу з грядок для прогрівання грунту

Посійте сидерати (зелені добрива) – рослини, які тимчасово вирощують на вільних ділянках грунту з метою поліпшення структури ґрунту, збагачення його азотом та пригнічення росту бур’янів.

Організуйте постійні грядки, якщо не робили цього восени.

В другій половині місяця, коли встановиться стабільне тепло, залийте в грунт під овочі біопрепарати для профілактики грибкових захворювань.

Зніміть зимові укриття з трояянд, клематисі, винограду, гортензій, бажано в похмурий день.

Перевірте вашу компостну купу. Саме час вийняти з неї готовий компост, щоб закладати його в лунки при посадці.

Обробка і підживлення

Квітень – час для внесення добрив з переважанням азоту і фосфору – для стимуляції розвитку коренів і наростання зеленої маси.

Під хвойники можна один раз внести осінне добриво з підвищеним вмістом калію – це допоможе хвої повернути її насичений зелений колір.

Комплексна обробка по зеленому конусу. Вже з назви зрозуміло, що проводять його після того, як бруньки рослини починають розвиватися та висуватися у вигляді зелених, ще щільно згорнутих конусів. Бруньки, що розкриваються, стають вразливими для міцних розчинів. Тому пан Воронін рекомендує застосовувати, наприклад, «бордоську суміш» в концентрації 1%.

Обрізка

До розпускання бруньок іще можна встигнути зробити дуже обрежну обрізку груш, яблунь і кущів. Буквально 1-2 гілочки з того, що не встигли в лютому-березні. Сливи, абрикоси, черешні зараз різати уже пізно.

Можлива обрізка троянд. стрижка живоплотів і топіаріїв.

Проводиться щеплення рослин заздалегідь заготовленим матеріалом.

Доречна розчистка полуниці: видалення сухого та пошкодженого листя. За необхідності можна підсипати трохи грунту, якщо «сердечко» опинилось над поверхнею, що іноді буває після зими.

Посадка

У відкритий грунт вже можна саджати моркву, цибулю, зелений горошок, редис, буряк.

У парники і під плівку саджають: усі види салатів, капуста, пряна зелень.

На розсаду ще не пізно висадити помідори, супер-ранні сорти перців і баклажанів (середні і пізні уже сіяти запізно).

Наприкінці місяца на розсаду можна висіяти огірки, кабачки, патисони.

Своєчасне висівання у відкритий грунт і на розсаду квітів: айстри, чорнобривці, нагідки, матіола, іпомея, космея, настурція тощо.

Час дістати на пророщування жоржини і гладуолуси, що зберігались в підвалі.

Доречна посадка дерев і кущів з відкритим коренем, а також посадка рослин з контейнера у відкритий грунт.