Як зрозуміти, що стрес шкодить вашому здоров’ю, нагадали лікарі Кам’янського

Як зрозуміти, що стрес шкодить вашому здоров’ю, нагадали лікарі Кам’янського

Про перші ознаки того, що стрес шкодить вашому здоров’ю, нагадали фахівці Кам’янського медичного центру здоров’я та медицини спорту.

Автор: Валентин Фіголь.

Три місяці війни – це, безперечно, потужна стресова ситуація, яка зачіпає багато людей одразу. Отже, можна вважати, що люди перебувають в стані стресу вже 3 місяці. За цей час стрес може неабияк пошкодити здоров’ю, акцентують лікарі.

Які видимі ознаки того, що стрес вже поступово підриває ваше здоров’я?

Зміна ваги. Під час стресу організм викидає в кров гормон кортизол, а цей гормон погіршує здатність організму засвоювати цукор. Це порушує метаболізм і може призвести до різких коливань ваги.

Також дуже часто стрес є причиною недоїдання або переїдання. Одні люди «на нервах» втрачають апетит, інші – «заїдають» стрес.

Стрес часто порушує роботу шлунково-кишкового тракту, зокрема, може підвищити кислотність шлункового соку, це призводить до різних диспептичних явищ і печії. Інші ознаки: надмірне газоутворення, здуття, спазми, діарея.

Якщо зазвичай у вас рідко болить голова, а останнім часом ця неприємність турбує все частіше – ви занадто напружені. Через стрес в організмі виділяються хімічні речовини, які звужують судини в головному мозку, це і викликає головний біль.

Біль такого типу так і називається «біль напруги» – тупий, тягучий, з почуттям здавлювання в області чола, скронь або навколо всієї голови. Можливі підвищена чутливість шкіри голови, м’язів шиї і часто плечового пояса.

Під час затяжного стресу люди частіше хворіють інфекційними недугами, оскільки пригнічена переживаннями імунна система втрачає здатність боротися з патогенними мікроорганізмами.

Часто стрес провокує появу прищів. Під час викиду кортизолу наша шкіра більше виділяє шкірного сала, яке потрапляє разом з пилом у волосяні фолікули й починається процес запалення.

Стрес призводить до порушення функціонування роботи головного мозку.  Той же кортизол погіршує концентрацію уваги та може призвести до проблем з пам’яттю. Людина в стресі гірше думає – їй важко зосередитись і важко поміняти напрямок думки, вона швидко втомлюється і після сну не почувається відпочилою.

Через стрес волосся може почати випадати більш інтенсивно. Якщо це відбувається, то до волосяного фолікула не надходить достатньо харчування. Клітини фолікула перестануть ділитися, і він почне «всихати».

Всі ці ознаки – привід звернути увагу на стан своєї психіки та почати вибиратися із стресової западні. Існує безліч способів і технік подолання стресу, про них – окрема розмова.