Як зрозуміти, що стрес шкодить вашому здоров’ю, нагадали лікарі Кам’янського
Про перші ознаки того, що стрес шкодить вашому здоров’ю, нагадали фахівці Кам’янського медичного центру здоров’я та медицини спорту.
Автор: Валентин Фіголь.
Три місяці війни – це, безперечно, потужна стресова ситуація, яка зачіпає багато людей одразу. Отже, можна вважати, що люди перебувають в стані стресу вже 3 місяці. За цей час стрес може неабияк пошкодити здоров’ю, акцентують лікарі.
Які видимі ознаки того, що стрес вже поступово підриває ваше здоров’я?
Зміна ваги. Під час стресу організм викидає в кров гормон кортизол, а цей гормон погіршує здатність організму засвоювати цукор. Це порушує метаболізм і може призвести до різких коливань ваги.
Також дуже часто стрес є причиною недоїдання або переїдання. Одні люди «на нервах» втрачають апетит, інші – «заїдають» стрес.
Стрес часто порушує роботу шлунково-кишкового тракту, зокрема, може підвищити кислотність шлункового соку, це призводить до різних диспептичних явищ і печії. Інші ознаки: надмірне газоутворення, здуття, спазми, діарея.
Якщо зазвичай у вас рідко болить голова, а останнім часом ця неприємність турбує все частіше – ви занадто напружені. Через стрес в організмі виділяються хімічні речовини, які звужують судини в головному мозку, це і викликає головний біль.
Біль такого типу так і називається «біль напруги» – тупий, тягучий, з почуттям здавлювання в області чола, скронь або навколо всієї голови. Можливі підвищена чутливість шкіри голови, м’язів шиї і часто плечового пояса.
Під час затяжного стресу люди частіше хворіють інфекційними недугами, оскільки пригнічена переживаннями імунна система втрачає здатність боротися з патогенними мікроорганізмами.
Часто стрес провокує появу прищів. Під час викиду кортизолу наша шкіра більше виділяє шкірного сала, яке потрапляє разом з пилом у волосяні фолікули й починається процес запалення.
Стрес призводить до порушення функціонування роботи головного мозку. Той же кортизол погіршує концентрацію уваги та може призвести до проблем з пам’яттю. Людина в стресі гірше думає – їй важко зосередитись і важко поміняти напрямок думки, вона швидко втомлюється і після сну не почувається відпочилою.
Через стрес волосся може почати випадати більш інтенсивно. Якщо це відбувається, то до волосяного фолікула не надходить достатньо харчування. Клітини фолікула перестануть ділитися, і він почне «всихати».
Всі ці ознаки – привід звернути увагу на стан своєї психіки та почати вибиратися із стресової западні. Існує безліч способів і технік подолання стресу, про них – окрема розмова.