ВООЗ не заважатиме Росії руйнувати медицину України?

ВООЗ не заважатиме Росії руйнувати медицину України?

Світова асамблея Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) прийняла 27 травня резолюцію щодо руйнування Росією медицини в Україні. Резолюція засуджує дії російських агресорів, але не заважає їм продовжувати.

Автор: Валентин Фіголь.

«Повне розчарування», – так охарактеризував резолюцію ВООЗ про руйнування Росією системи охорони здоров’я в Україні Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC), ексзаступник міністра охорони здоров’я України.

ВООЗ не заважатиме Росії руйнувати медицину України? - ФОТО«Резолюція грає на руку Росії і заохочує продовжувати обстріли лікарень», – вважає П. Ковтонюк.

Резолюція ВООЗ засуджує дії Росії в Україні – зокрема, руйнування лікарень, і вимагає негайно припинити атаки на лікарні. Автори документу заохочують країни-члени ВООЗ робити пожертви для допомоги у надзвичайній ситуації, яку спричинила Росія.

Також в резолюції написано: «якщо Росія буде продовжувати свої дії – це змусить Асамблею розглянути можливість застосування відповідних положень конституції ВООЗ».

«Тобто, обстріли понад двохсот лікарень за три місяці – це недостатньо, щоб застосувати «відповідні положення»! – коментує засновник українського Центру здоров’я документ. – Треба обстріляти ще. Але і після цього положення не застосують. Лише «розглянуть можливість…»».

Про які «положення Конституції ВООЗ» згадує резолюція? ВООЗ міг би застосувати статтю 7 своєї Конституції, яка передбачає позбавлення права голосу країну-члена ВООЗ.

Крім цього, асамблея могла усунути з високої посади у Виконавчому комітеті ВООЗ міністрів охорони здоровʼя Росії та Білорусі.

«Країна-агресор не може визначати політику гуманітарної організації», – переконаний пан Ковтонюк.

Як довго, за логікою функціонерів, Росія може «продовжувати свої дії», щоб ВООЗ вирішив, що цього достатньо? Резолюція говорить, що Генеральний директор має прозвітувати про виконання резолюції через сім місяців Виконавчому комітетові.

Тобто, міністр від Росії буде вирішувати, чи достатньо Росія вже зруйнувала медичних закладів в Україні, щоб до Росії можна було застосувати санкції.

«ВООЗ – чудове місце для країн-агресорів. Ти руйнуєш медицину в іншій країні, при цьому залишаєшся повноправним членом ВООЗ, а інші країни-члени платять внески, щоб компенсувати те, що ти зруйнував», – коментує дії колег-медиків колишній заступник міністра охорони здоров’я України.