Зберегти флагманські традиції освіти Кам’янського

Зберегти флагманські традиції освіти Кам’янського

Рухатись разом з колегами до перемоги та зберегти флагманські традиції освіти в місті – своїм баченням сьогоднішньої ситуації та планами на майбутнє поділилась Наталія Рева, директорка департаменту з гуманітарних питань Кам’янської міськради.

Автор: Валентин Фіголь.

Знайомити кам’янчан з нещодавно призначеною на посаду директоркою департаменту з гуманітарних питань Кам’янського доводиться у складний час, в тому числі і для освіти та культури. В країні йде війна. Але життя триває, галузь працює в умовах воєнного часу.

Наталія Рева – вчитель географії та біології з 25-річним педагогічним стажем. Працювала вчителем, а потім директором, в кількох школах Кам’янського. Останні 6 років очолювала НВК гімназія №11.

Н. Рева – переможниця обласного  та фіналістка Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року», як вчитель географії(2006р.)  та   як керівник закладу освіти(2021р.).

– Як оцінюєте стан галузі освіти в Кам’янському на сьогодні. Які зміни в роботі галузі принесла війна?

– Освіта Кам’янського перебуває на флагманських позиціях в галузі не лише на обласному, а й на державному рівнях. Педагоги Кам’янського традиційно серед новаторів, які діляться своїм досвідом в Дніпропетровській області та  на всеукраїнському рівні, на Міжнародних виставках « Сучасні заклади освіти» та « Інноватика в сучасній освіті» . Продовжується реформування галузі. Травнева сесія міськради закріпила зміни типів  навчальних закладів.

– Що буде з завершенням навчального року, літнім оздоровленням дітей?

– Сьогодні галузь працює в умовах воєнного стану: школярі навчаються онлайн. Навчальний рік вийшов на «фінішну пряму», завершується виконання навчальних програм… Цьогоріч в Україні не буде звичних «останніх дзвінків», вони пройдуть в форматі онлайн. Виключенням можуть бути тільки зібрання  для випускників 11 класів  за умови , що в закладі є укриття. Державна підсумкова атестація скасована, замість ЗНО 11-класники  будуть складати  мультитест з української мови, математики та історії. Наразі обговорюється питання місць проведення мультитестів.  Вимога та ж – наявність укриття в закладі.

В Кам’янському дозволено військовою адміністрацією роботу дошкільних закладів, де є укриття. Літні оздоровчі табори в школах працювати не будуть, в дошкільних навчальних закладах з 1 червня почнеться оздоровча кампанія.

– Як галузь долучається до волонтерської активності?

– Освітня галузь Кам’янського сьогодні активно допомагає захисникам та переселенцям. В закладах освіти працюють логістичні центри волонтерства, де збирається щодня та відправляється за призначенням 2-3 машини гуманітарної допомоги. Також там виготовляють різні потрібні для захисників речі – «розвантажки», маскувальні сітки тощо.

Харчоблоки закладів годують захисників та переселенців.

– Як вплинули виклики недавнього минулого (карантин, війна) на культурне життя Кам’янського?

– Культурне життя в Кам’янському триває, попри війну. Працюють музей, театр, бібліотеки та інші заклади, відбуваються виставки та інші заходи,  завершується навчальний рік у мистецьких школах.

– Які плани на майбутнє має новий керівник гуманітарного департаменту Кам’янського?

– Сьогодні головне – наближати нашу перемогу. Тому важко щось планувати на «після перемоги». Планую зберегти надбання галузі, її флагманські традиції. Спільними зусиллями освітян та працівників культури працювати заради перемоги, розвивати галузі, створюючи нову сторінку в історії нашого міста.