Чим смердить каналізація на околиці Кам’янського?

Чим смердить каналізація на околиці Кам’янського?

Жахливий сморід з боку каналізаційної насосної станції, розташованої в західній частині Дніпробуду, заважає жити мешканцям району. Чим воно так смердить і звідки? Про цю біду говорили сьогодні на засіданні постійної комісії з питань екології міської ради Кам’янського.

Автор: Валентин Фіголь

Різкі пахощі якихось хімічних сполук долинають саме з каналізації, розповів депутат міськради Григорій Самойленко. Він сам бував на станції і чув той характерний для хімічних виробництв запах. «Смердить воно не завжди: зазвичай ввечері на якийсь час починає тягти якоюсь хімією – люди вікна закривають в будинках і з вулиці тікають!» – поділився спостереженнями депутат Самойленко.

Каналізація йде з промислової зони. Можливо, на якомусь підприємстві скидають в каналізацію відходи виробництва, припустили депутати. Адже поряд з насосною – хімічне виробництво, зазначив Тимур Левченко, голова комісії.

«Там же такі викиди, що у вас всі мікроорганізми передохнуть!» – висловив депутат Левченко тривогу за долю ставків з активним мулом на очисних спорудах водоканалу Ользі Пастух, начальнику відділу еколого-технологічного контролю міськводоканалу Кам’янського.

Як можна встановити, чим воно смердить з каналізації та хто зливає туди промислові відходи? Таке питання задали депутати пані Ользі.

Це складно, відповіла та: «Поки нас з перевіркою впустять на підприємство, вони там все ставлять на промивку, і наші аналізи вже не показують повну картину».

А можна, як засмердить, одразу приїхати та взяти аналізи, спитали депутати.

В усіх працівників водоканалу є свій час роботи, відповіла О. Пастух. Лабораторія ввечері не працює.

До того ж, на станції брати аналіз безглуздо, пояснила еколог водоканалу: там же буде суміш викидів з усієї промислової зони та житлового сектору Дніпробуду. Як розділити, де чиї викиди?..

У водоканалу є важелі впливу на підприємства, що споживають його послуги. Коли схоче, підприємство їх застосовує, нагадав депутат Гусєв, підприємець.

Про важелі впливу – це не до мене, відповіла еколог водоканалу.

Нумо, візьмемось за цю смердючу біду гуртом, вирішили депутати з екологічної комісії. А поки що домовились з пані Ольгою, ось про що: як засмердить – депутати телефонуватимуть в диспетчерську водоканалу, щоб прислали лаборанта взяти аналізи з каналізації на насосній станції Дніпробуду.