Про небезпеку літніх пожеж в екосистемах нагадали вогнеборці Кам’янського району

Про небезпеку літніх пожеж в екосистемах нагадали вогнеборці Кам’янського району

Як і щороку, разом з літом прийшли спека та пожежонебезпечний період.   Про небезпеку літніх пожеж, відповідальну поведінку в екосистемах та відповідальність за підпали рослинності нагадали вогнеборці Кам’янського райуправління ДСНС.

Автор: Валентин Фіголь.

Причинами літніх пожеж, зазвичай, є діяльність або бездіяльність людини, нагадали рятувальники. Тут і необережне поводження з вогнем дорослих і дітей, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на відкритій території, прилеглій до лісових масивів…

Якусь частку складають випадки природних явищ. Наприклад, пожежу можуть спричинити влучання блискавки в дерево, або ефект фокусування сонячних променів від скла та консервних бляшанок, залишених людьми. Трапляються і випадки самозаймання через хімічні реакції, що протікають в купах сміття, викинутих в лісі.

Шановні громадяни! Рятувальники Кам’янського району звертають увагу мешканців району на те, що на території України введено воєнний стан, тому під час нього будь-яке випалювання сміття чи сухостою, а тим паче розпалювання багаття в лісах може розглядатися як диверсія і буде каратися згідно чинного законодавства з усією суворістю. Тому, якщо стали свідком того, що хтось навмисно випалює сухостій – телефонуйте до Національної поліції за номером – “102”.

До тих мешканців, які не можуть жити без лісових прогулянок з шашликами, вогнеборці вкотре звертаються з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки, таких як:

– не кидайте до сухої рослинності сірників, що горять і недопалків;

– розпалюйте вогнище тільки на очищеному від лісової підстилки (сухої листви, гілок і таке інше) до шару ґрунту майданчику;

– покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління.

Обов’язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не наражайте себе та інших на небезпеку. Якщо все ж таки пожежі не вдалося запобігти негайно телефонуйте за номером “101” для виклику пожежно-рятувального підрозділу.