Як система БПД Дніпропетровщини долучається до збору доказів воєнних злочинів

Як система БПД Дніпропетровщини долучається до збору доказів воєнних злочинів

Юристи системи безоплатної правової допомоги Дніпропетровщини, а також адвокати, які співпрацюють з системою БПД, долучаються до документування воєнних злочинів та інших випадків порушення прав людини, притаманних воєнному стану.

Автор: Валентин Фіголь.

Кожного дня російські військові вчиняють воєнні злочини на території України. Аби жодне порушення прав людини не лишилось непокараним, сьогодні проводиться кропітка робота з фіксування цих фактів, розповіли правники державної системи надання безоплатної правової допомоги.  З початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, за даними Офісу Генерального Прокурора, зафіксовано понад 7,5 тисяч воєнних злочинів.

Документування воєнних злочинів – справа відповідальна, акцентують фахівці БПД. Адже від того, наскільки правильно вони зібрані, залежить, чи будуть ці докази долучені до справи. Тому на базі правових клубів Pravokator для працівників системи безоплатної правової допомоги проводяться навчальні вебінари на тему «Документування воєнних злочинів».

Як система БПД Дніпропетровщини долучається до збору доказів воєнних злочинів - ФОТО

Досвідчені правники та адвокати розповідають про основні види воєнних злочинів, що підлягають документуванню під час збройного конфлікту в Україні. Вчать збирати та фіксувати докази на місці подій, дають практичні поради щодо проведення інтерв’ю зі свідками чи постраждалими.

Відтоді, як система БПД долучилась до документування воєнних злочинів, фахівці регіональних та місцевих центрів з надання правової допомоги провели робочі зустрічі з працівниками прокуратури.

Під час правопросвітницьких заходів фахівці системи розповідають громадянам, що повідомити про воєнні злочини можна онлайн за допомогою Єдиного державного хабу зі збору доказів воєнних злочинів  https://warcrimes.gov.ua/