Як навчатимуться школярі Кам’янського в новому навчальному році

Як навчатимуться школярі Кам’янського в новому навчальному році

Кілька змін, бомбосховища та паспорти безпеки: про те, як працюватимуть школи, зокрема, в Кам’янському, в новому навчальному році, повідомляє Міносвіти України.

В наступному навчальному році в школах навчальний процес може проходити в кілька змін. Очне навчання відновиться не скрізь. Детально про умови навчання розповів міністр освіти Сергій Шкарлет. Він наголосив, що зараз усі рішення ухвалюються відповідно до того, чи може та чи інша школа забезпечити безпеку кожного зі своїх учнів. Міністр наголосив, що безпека людей при організації навчання – понад усе.

Очна форма навчання відновиться лише у школах, які мають надійне та обладнане бомбосховище. Наразі скрізь в Україні проводиться аудит укриттів, який закінчать до серпня. «Кожен з батьків має бути поінформований, в яких безпекових умовах перебуватимуть школярі», – наголосив С. Шкарлет. Батьки матимуть право обирати форму навчання своїх дітей – очну чи дистанційну.

Якщо школа не може забезпечити укриттям усіх учасників навчального процесу – буде організовано позмінне навчання. За словами міністра, в навчальному закладі водночас можуть перебувати лише стільки учнів, скільки вміщує бомбосховище.

Є рекомендація стосовно формування змішаного навчання. «Деякі дисципліни будуть вивчатися онлайн, деякі дисципліни – офлайн, в тому числі застосовуючи змінність освітнього процесу», – пояснив пан Шкарлет.

Кожен заклад, який хоче відновити очне навчання, має погоджувати це з обласною військовою адміністрацією.

Освітні заклади, в яких відновиться очна форма навчання, зобов’яжуть мати «паспорт безпеки». Зокрема, в ньому буде затверджений ОВА план евакуації з класів у бомбосховище. Ближче до вересня всіх батьків та учнів проінформують, як саме в них буде відбуватися навчання.

Якщо якісь із вчителів перебувають за кордоном, а їхній заклад повертається до очної форми – потрібно повертатися в Україну, наголошує міністр освіти. Там, де очна форма навчання небезпечна – вчителі можуть, за рішенням керівників навчальних закладів, працювати дистанційно.

У Кабміні за тиждень до цього повідомили, що також у всіх школах мають розмістити тривожну кнопку. А в ДСНС невдовзі завершить розробку типових протоколів безпеки на випадок надзвичайних ситуацій. Відповідно до них, військово-цивільні адміністрації повинні затвердити індивідуальні протоколи безпеки для кожного закладу освіти.