Одруження під час воєнного стану в Кам’янському можливе за один день

Одруження під час воєнного стану в Кам’янському можливе за один день

Автор: Валентин Фіголь

Закони воєнного стану спрощують державну реєстрацію шлюбу – зокрема, дають можливість одружитись протягом одного дня, нагадують фахівці Кам’янського центру з надання безоплатної правової допомоги.

В умовах воєнного стану можна одружитись за один день, звернувшись із заявою до будь-якого відділу реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), розповідає фахівчиня служби державної безоплатної правової допомоги Лариса Орел. «Це вимоги статті 32 Сімейного кодексу України, яка передбачає можливість реєстрації шлюбу в день подання заяви, якщо є безпосередня загроза для життя нареченого або нареченої» – наголошує пані Лариса.

Така загроза під час бойових дій є для кожного українця. Тому Кабінет Міністрів України постановою від 7 березня 2022 р. № 213 «Про деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану» спростив процедуру реєстрації шлюбу.

Наразі правники Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги проводять у громадах району та Петриківській громаді лекції на тему: «Укладення та розірвання шлюбу під час дії воєнного стану».

Актуальним, розповідають правники, питанням стало укладання та розірвання шлюбу, якщо один із подружжя знаходиться на службі у ЗСУ.

В такому випадку, кажуть лектори, факт одруження стверджується актом, який складає командир підрозділу, де служить один з наречених. Потім цей акт передається до відповідного РАЦСу на реєстрацію та зберігання.

«Якщо у вас є питання стосовно розірвання шлюбу в умовах воєнного стану, ви можете звернутись до найближчого міського центру або бюро з надання правової допомоги», – акцентували правники.

Як отримати безоплатну правову допомогу?

  • За телефоном: 0 800 213 103 (дзвінки у межах України безкоштовні). Дзвінки з-за кордону за номером: +38 (044) 363 10 41 (вартість – за тарифами оператора).
  • Онлайн у кабінеті клієнта на сайті системи безоплатної правової допомоги, у мобільних застосунках «Безоплатна правова допомога» або «Твоє право» у Телеграм та Вайбер, пройшовши за посиланням: http://linktr.ee/legalaid.gov.ua.
  • Звернувшись до Кам’янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Кам’янське, вул. Москворецька, 19;

м. Вільногірськ, вул. Центральна, 43 (2 поверх);

м.Верхньодніпровськ, вул. Яцковського, 25;

смт. Кринички, вул. Виконкомівська, 17;

смт. Петриківка, просп. Петра Калнишевського, 69.