Екологічні новації в законодавстві мають враховувати реалії, вважає депутат міськради Кам’янського

Екологічні новації в законодавстві мають враховувати реалії, вважає депутат міськради Кам’янського

Автор: Валентин Фіголь

Зміни до закону про охорону повітря мають враховувати воєнні реалії сьогодення та повоєнне навантаження на українську промисловість, вважає Олександр Лукашов, голова екологічної депутатської комісії міської ради Кам’янського.

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт №5339, який вносить зміни до чинного Закону «Про охорону атмосферного повітря».

Парламентарі дали «зелене світло» для отримання дозволів на викиди в режимі онлайн. Тож підприємцям більше не потрібно для цього відвідувати ЦНАПи та Міндовкілля. А громадськість зможе відстежувати процедуру отримання підприємствами дозвільних документів, наголосив О. Лукашов.

Екологічні новації в законодавстві мають враховувати реалії, вважає депутат міськради Кам’янського - ФОТО
Олександр Лукашов

Разом з тим новий закон запроваджує обов’язкове встановлення автоматизованих систем контролю викидів забруднювальних речовин просто на джерелах викидів («контроль на трубі»). А також – щорічну звітність щодо дотримання умов дозволів на викиди в атмосферу.

Своїм рішенням Верховна рада також ліквідувала перелік організацій та установ, які мають право на розробку документації, що обґрунтовує отримання дозволів на викиди.  На думку авторів закону, це необхідно для усунення корупційної складової та покращення державного регулювання.

За словами очільника кам’янської міської екологічної комісії О. Лукашова, реалізація закону має враховувати післявоєнне відновлення економіки України.

«Важливо, щоб реалізація закону враховувала відновлення економіки та часткову втрату промислового потенціалу України. Адже вцілілим підприємствам доведеться працювати на підвищених потужностях. З іншого боку, віднедавна Україна – кандидат на членство до ЄС. А тому стан екології, зокрема викидів в атмосферу, нам доведеться привести до європейських норм», – зазначив він.

Наразі очікує розгляду законопроєкт №6349, покликаний внести зміни до процедури екологічного аудиту. В документі враховані правки, які депутат Лукашов вніс спільно з ГО «Чисте повітря України». Правки передбачають підвищення прозорості екоаудиту шляхом обов’язкового оприлюднення його результатів. А також позбавляють недобросовісних можливості перешкоджати проведенню екоаудиту.

Пан Лукашов висловив сподівання, що найближчим часом Верховна Рада розпочне розгляд законопроєкту.