Оклади посадовців зростають, але в Кам’янському є проблеми з виплатою зарплатні

Оклади посадовців зростають, але в Кам’янському є проблеми з виплатою зарплатні

Автор: Валентин Фіголь

Посадовцям в Україні, які перебувають на державній службі на посадах спеціалістів, уряд підвищив посадові оклади на 200 гривень. Тимчасом є проблеми з виплатою заробітної платні посадовцям місцевого самоврядування – зокрема, в Кам’янському. На місцях ремствують, що Держказначейство не пропускає платежі.

Оклади збільшено не всім

Постанову №788 «Про внесення змін до схеми посадових окладів на посадах державної служби з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів у 2022 році» ухвалив Кабінет Міністрів України 12 липня 2022 року.

Документом підвищено зарплати деяким категоріям державних службовців.

Так, раніше провідний спеціаліст державного органу, юрисдикція якого поширюється на територію одного чи кількох районів, районів у містах, міст обласного значення, мав посадовий оклад 5100 грн. Відтепер він отримуватиме оклад 5300 грн.

Своєю чергою, спеціаліст державного органу, юрисдикція якого поширюється на територію одного чи кількох районів, районів у містах, міст обласного значення, мав посадовий оклад 4 962 грн. Відтепер отримуватиме 5 200 грн.

В інших категоріях оклад не зріс.

Постанова набирає чинності з дня опублікування та застосовується з 1 липня 2022 року.

Мандри віртуальних грошей

Тимчасом в населених пунктах України працівники бюджетної сфери ремствують на нерегулярність виплати зарплатні. Ще в червні про це розповідав Олександр Чернишов, перший заступник міського голови Кам’янського.

Гроші до Кам’янського продовжують надходити нерегулярно, визнав Ігор Задорожній, керівник інформаційно-аналітичної служби Кам’янського. Причому до бюджету Кам’янського формально надходження йдуть, пояснив він. Але це віртуальні гроші, бо вони десь «зависають» в платіжній системі Держказначейства. І на цей процес міське самоврядування не впливає, зауважив І. Задорожній. Держказначейство каже, що всі платежі йдуть за чергою – ось і всі пояснення, резюмує посадовець з Кам’янського.

Оклади посадовців зростають, але в Кам’янському є проблеми з виплатою зарплатні - ФОТО
Ігор Задорожній