Яких цін на пальне чекати в Кам’янському через подорожчання долара

Яких цін на пальне чекати в Кам’янському через подорожчання долара

Яких цін на пальне слід чекати в Кам’янському та по всій Україні у зв’язку з оголошеним НБУ подорожчанням долара, розповів експерт з торговців паливом.

Для цін на імпортні товари курс долара США – це найважливіший показник, зазначив Сергій Куюн, директор консалтингової компанії «А-95». Компанія спеціалізується на аналітиці ринку нафтопродуктів.

Експерт нагадав, що пальне в Україні повністю імпортне. А Національний банк України якраз підвищив офіційний курс долара США з 29,29 грн до 36,56 грн.

Таке підвищення курсу спричиняє зростання собівартості пального десь на 10 грн на літрі бензину та дизельного пального, чи 5 грн на скрапленому газі.

В таких межах зросте закупівельна вартість в імпортера. А ось тепер про АЗС.

«Останнім часом у роздрібних мережах та у гуртівнях був чималий запас міцності щодо маржі, – розповів С. Куюн. – Насичення ринку призвело до очікуваного результату – гострої конкуренції та падіння цін».

Автогаз здешевшав на заправках за місяць на 25-30%. В окремих регіонах його ціна вже нижче 29 грн/л. Дизпальне втратило в гуртовому продажу майже 20% за місяць.

«На жаль, про очікуване зниження ціни доведеться забути. Фактично валютне коригування з’їсть надмаржу трейдерів, – зазначив експерт. – Чи буде зростання цін? Не факт…».

Експерт спрогнозував динаміку цін на пальне найближчими днями.

Скраплений газ може стабілізуватись на поточних позначках (30 грн/л), валютний чинник по ньому вдарив найменше, вважає пан Куюн.

Дизпаливо з нинішніх цін в середньому 55 грн/л може подорожчати до 60-62 грн/л.

Діапазон цін на бензин в 55-57 грн/л найімовірніший.

«Автоматично ринок повернеться у параметри держрегулювання, – вважає аналітик ринку пального. – Багато залежатиме від дій уряду. Головне наразі – детально розібрати параметри ціноутворення та зробити правильні висновки, щоб не спровокувати рецидив дефіциту. Так, ринок готовий працювати на менших заробітках, але важливо й не перегнути палицю».

Тимчасом гуртові ціни на бензин та дизпаливо 21 липня вже зросли на 10-11 гривень за літр. На АЗС подорожчання поки що непомітно.