АМКУ погодив передачу ТЕЦ в Кам’янському у власність «Нафтогазу»

АМКУ погодив передачу ТЕЦ в Кам’янському у власність «Нафтогазу»

Автор: Валентин Фіголь.

Антимонопольний комітет України дозволив передачу до статутного капіталу НАК «Нафтогаз України» контрольного пакета акцій Дніпровської ТЕЦ в Кам’янському.

АМКУ погодив передачу «Нафтогазу» контрольних пакетів акцій шести теплоцентралей: Дніпровської ТЕЦ, Криворізької ТЕЦ, Миколаївської ТЕЦ, Херсонської ТЕЦ, Одеської ТЕЦ, Сєвєродонецької ТЕЦ. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Об’єкти набуття контролю, зазначено в повідомленні АМКУ, здійснюють діяльність з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії для потреб споживачів в межах теплових мереж, до яких приєднані зазначені суб’єкти господарювання.

При цьому передані ТЕЦ також здійснюють діяльність з виробництва (генерації) та постачання електричної енергії. А сировиною для виробництва теплової та електричної енергії зазначених підприємств ТКЕ є природний газ.

АМКУ зазначив, що така концентрація потужностей не повинна приводити до монополізації енергоринку. У своєму рішенні комітет врахував, що сукупна частка групи «Нафтогаз» після поглинання теплоцентралей на ринку електричної енергії становитиме менше ніж 1%. Відповідно, ці концентрації не призводять до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на ринку електричної енергії України.

Враховуючи, що вказані ТЕЦ працюють на газу, а «Нафтогаз» добуває і продає природний газ, АМКУ взяв з Нафтогазу зобов’язання усунути потенційний негативний вплив на конкуренцію на газовому ринку.

Також в АМКУ впевнені, що концентрація не вплине на постачання тепла у містах, де працюють ТЕЦ.

Нагадаємо, ще у 2021 році уряд вирішив передати в управління Нафтогазу  шість ТЕЦ через їхню збитковість. 18 червня 2022 року Кабмін схвалив передачу шести ТЕЦ «Нафтогазу».